גלאון ליועמ"ש: מדוע לא חוקרים את ההסתה נגדי באינטרנט?

יו"ר מרצ ביקשה הסברים למה שהגדירה "חשש מפני אכיפה סלקטיבית של החוק״, לאחר מעצרו של תושב חברון שהתבטא ברשת נגד מח"ט גולני

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בעקבות סדרת התנכלויות כלפיה ברשת, שטרם נחקרו. גלאון מבקשת הסברים למה שהגדירה בתור "חשש מפני מדיניות של איפה ואיפה ואכיפה סלקטיבית של החוק״, לאחר שתוקפיה לא זומנו לחקירה עד כה. ״אני פונה אליך בבקשה לקבלת פירוט השיקולים וסדר העדיפויות המנחה את ההחלטות על פתיחה בחקירות בגין הסתה בתקופת מלחמת צוק איתן״, כתבה גלאון ליועמ"ש. 

גלאון הזכירה כי ביום חמישי האחרון פרצו כוחות משטרה לביתו של תושב חברון, זאהדה סוהיב, לאחר שפרסם דברים בגנותו של מח"ט גולני, עצרו אותו, מעצרו הוארך למשך שבעה ימים וכתב אישום הוגש נגדו. ״זאהדה הנו תושב חברון וכל החשדות נגדו הינם התבטאויות בפייסבוק המכוונות נגד מעשיהם של חיילי צה"ל, ונגד מח"ט גולני בפרט. כמובן שאיני מצדיקה את ההתבטאויות, אך יש לזכור כי הן מופנות כנגד כוח צבאי בעת מלחמה״, כתבה גלאון. 

אחת מהתמונות שהופצו ברשת, ועליהן התלוננה גלאון

יו"ר מרצ הוסיפה כי "תהיות אלו אף מתחזקות כאשר נבחנים עשרות האיומים ודברי ההסתה החמורים שהופנו כלפי וכלפי חברי הכנסת ממרצ בעת המלחמה, ואשר למרות חומרתם הרבה, לא נעצרו בגינם חשודים, לא פרצו לביתם כוחות חמושים, לא הוארך מעצרם עד תום ההליכים, וטרם הועמד מי מהם לדין״. גלאון הגישה תלונה לקצין הכנסת ב-6 באוגוסט בעקבות פרסום תמונה תחת הכותרת "הגדוד היהודי״, בו נראים אנשי שמאל, בהם גלאון, לבושים בכאפיות וחמושים ברובים בסמוך לסמל של גדודים פלסטינים לוחמניים.

במקרה אחר מוצגת תמונה של גלאון לבושה וחמושה כטרוריסטית עם פנים מושחרים ואמרות מהקוראן. תמונה זו פורסמה בזמן הלחימה בעזה. ״ברצוני להדגיש כי דוגמאות אלו הנן קצה הקרחון של דברי ההסתה והאיומים שהופנו ישירות כלפי וכלפי שאר חברי הכנסת מטעם מרצ בפייסבוק, במייל ובטלפון במהלך המלחמה. גם הקריאות 'בוגדת' ו'דין בוגדים הוא מוות' הופנו כלפי על בסיס יומי ומקצין״, כתבה גלאון והוסיפה. ״באף אחד מהמקרים שהובאו כדוגמאות או בעשרות הרבות של המקרים הנוספים לא הובא לידיעתי כי נעשו מעצרים, כי הוגשו כתבי אישום או כי נמצא מישהו במעצר בגינם״, סיימה. 

אחת מהתמונות שהופצו ברשת, ועליהן התלוננה גלאון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ