רויטל חובל
רויטל חובל

הפרקליטות הגישה הבוקר (ראשון) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד אילן בן עמי, תושב העיר בן 47, ונגן בלהקת "הברירה הטבעית" בגין רצח בכוונה תחילה של בת זוגו דפנה בר ציון, בחודש שעבר. בן עמי, שנעצר שלושה ימים לאחר שנמצאה גופתה של בר ציון, נאשם גם באיומים על בר ציון ובשיבוש מהלכי משפט.

בן עמי ובר ציון נישאו בספטמבר 2012. חצי שנה לאחר מכן, החל בן עמי בהתפרצויות קנאה, אלימות מילולית והתקפי זעם שכללו הרמות קול, שבירת חפצים ואיומים לפגוע בה ובשמה הטוב, המתועדים בין היתר במסרונים. לפי כתב האישום, בעקבות ההחרפה בהתנהגותו, בר ציון פנתה באפריל השנה לבית המשפט לענייני משפחה להוציא נגד בן עמי צו הרחקה שהוארך מעת לעת, וכן התלוננה במשטרה נגדו. אז גם עברו השניים להתגורר בנפרד.

חמישה חודשים לפני שנרצחה הגישה בר ציון נגדו תלונה במשטרה שבה הצהירה שהיא חוששת לחייה: "באתי לבקש הגנה על חיי כי אני נמצאת תחת השפלות, קללות הטרדות. כל השכנים יוצאים החוצה ושומעים הכל. אנשים ברחוב שואלים אותי אם אני צריכה עזרה. אני לא מצליחה לעבוד ולהתפרנס, הוא מטריד אותי, מגיע אליי לעבודה, שובר עלי חלונות, שובר דברים, מציק לי. אני לא מוכנה לחיות תחת טרור יותר, היה לי מספיק".

בן עמי בבית המשפט המחוזי, הבוקרצילום: מוטי מילרוד

ב-14 באוגוסט, יום הרצח, בשעה עשר וחצי בבוקר הגיעה בר ציון לדירתו של בן עמי בשכונת פלורנטין בעיר, לפי בקשתו. לפי האישום, בין השניים פרץ ויכוח על רקע רצונה לסיים את הקשר ביניהם, בעוד שבן עמי ביקש לשקם את הקשר והציע לה להצטרף אליה לבילוי משותף בדירתה בצפת, אולם בר ציון דחתה את הצעתו.

בשלב זה, כמתואר לפי כתב האישום, החליט בן עמי לרצוח את בר ציון. כלי הרצח היה פטיש ברזל במשקל של קילוגרם אחד. "הוא התקרב אליה כשפנתה לעבר דלת הכניסה, והלם באמצעות הפטיש בחוזקה בראשה של המנוחה פעמיים עד שנפלה", נכתב באישום. "בעוד המנוחה שרועה על הרצפה, כיסה הנאשם את ראשה בבגד והמשיך להלום בראשה באמצעות הפטיש מספר רב של פעמים. כתוצאה מהמכות נגרמו למנוחה שברים וחבלות קהות מרובות באזורים שונים של הראש שגרמו לנזק חמור למוחה והביאו למותה של המנוחה".

בן עמי נמלט מהמקום, לקח את הפטיש איתו, ניקה אותו והשליך אותו במחסן כלשהו. הוא לקח את מכשירי הטלפון הניידים שלו ושל בר ציון, את שלו השליך בקרבת דירתו ואת שלה בספארי ברמת גן והתחבא במקומות מסתור במשך שלושה ימים. כתב האישום מייחס לו בגין התנהגות זו שיבוש מהלכי משפט וניסיונות להקשות על איתורו ועל תפיסתו, כך במשך שלושה ימים, אז נתפס על ידי המשטרה.

הפרקליטות תבקש היום מבית המשפט להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. בן עמי הודה ושחזר את המיוחס לו. בנוסף, קיימים ממצאים פורנזיים הקושרים בין בן עמי לבין הרצח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ