חשד: ראשי כת שידלו נשים לזנות בטענה שבכך "יצילו את עם ישראל"

שמונת החשודים גייסו 15 נשים וגרמו להן להאמין כי הגאולה תגיע באמצעות יחסי מין עם לא יהודים. חלק מהמעשים בוצעו בהשפעת סמים ואלכוהול

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאיר אטינגר

משטרת מחוז יהודה ושומרון עצרה הבוקר (ראשון) שמונה חשודים בהפעלת כת שסרסרה בנשים, שידלה אותן לזנות וניצלה אותן מינית תוך שימוש באלכוהול ובסמים. כל זאת בטענה שעליהן לקיים יחסי מין עם גברים לא יהודים כדי "להציל את עם ישראל ולקרב את הגאולה".  

חקירת התיק התנהלה באופן סמוי ביחידה המרכזית של מחוז ש"י, לאחר שלפני ארבעה חודשים התלוננה אשה על כת המנצלת נשים שמשתלבות בה. בחקירה התברר כי אנשי הכת, שפעלה בכל הארץ, גרמו לנשים להאמין כי גאולת עם ישראל תגיע באמצעות "ניצוצות", כלומר קיום יחסי מין עם לא יהודים. ה"לקוחות" היו לא יהודים מכל מיני קבוצות ומגזרים, כולל פלסטינים מהשטחים ועובדים זרים באזור תל אביב. 

ארבעה מתוך שמונת החשודים שנעצרו בהפעלת הכת הם תושב קרית ארבע בן 60 ורעייתו בת ה-40, תושב אשקלון בן 47 ותושבת ירושלים בת 39. שישה מהעצורים הובאו היום לבית המשפט השלום בירושלים. המשטרה מבקשת להאריך את מעצרם בחשד למעורבות בסרסור לזנות. על פי החשד, מנהיגי הכת גבו תשלום מהגברים הלא יהודים שעמן שכבו הנשים וניסו כביכול "להחזיר את הבנות בתשובה" באמצעות קיום יחסי המין אתם. אנשי הכת יצרו תלות בינן לבין הנשים כשסיפקו להן סמים ואלכוהול ואף גרמו להן לקיים יחסי מין בהשפעת חומרים אלה. 

רפ"ק אריק מרדכי, קצין חקירות בימ"ר יהודה ושומרון, אמר כי עד כה יש בידי המשטרה שמונה עצורים, בהם שתי נשים שתפקידן היה לגייס נשים לצורך זנות עם לא-יהודים. לדבריו, 15 נשים גויסו על ידי הכת, ולפי ההערכה יש ביניהן גם קטינות. הוא הוסיף כי המשטרה עירבה את רשויות הרווחה. 

מועצת קרית ארבע-חברון מסרה בתגובה כי "המשפחה מוכרת לגורמי הרווחה ברשות המקומית, אך רמת שיתוף הפעולה בין הצדדים היא אפסית ואף נתקלת בסירוב מוחלט מצד המשפחה. לפני יותר מחצי שנה הגיעו לגורמי הרווחה שמועות בדבר חשד לעבירות מסוימות, עם היוודע השמועות פנו גורמי הרווחה בבדיקת הנושא מול בני הזוג והם הכחישו זאת באופן גורף. למרות זאת פנתה מחלקת הרווחה למשטרת ישראל והעבירה את הטיפול בנושא לפתחה. משטרת מחוז ש״י ביצעה בדיקות וחקירות בנושא והבוקר נעצרו בני הזוג. הטיפול בילדי בני הזוג נמצא באחריות מחלקת הרווחה אשר עובדת בתיאום ובליווי מלא של הנהלת מחוז ירושלים במשרד הרווחה".

ראש המועצה מלאכי לוינגר מסר כי "אם החשדות יתבררו כנכונים, אני קורא לרשויות החוק למצות את הדין. אנו כחברה מתוקנת לא נסבול עבירות מסוג אלה או דומות להן״.

לפני כארבע שנים נחשפה הכת שהפעיל גואל רצון, שנאשם כי נהג למשוך אליו נערות ונשים וצעירות, שהפכו למאמינות שלו, ומאוחר יותר גם נישאו לו. במשטרה טענו כי הבית התנהל תחת חוקים ברורים שכל מטרתם היתה להביא לשליטה מוחלטת שלו בכל מה שנעשה. רצון נעצר בינואר 2010 כשהתגורר עם 17 נשותיו ו-38 ילדיו בשכונת התקווה בתל אביב. הכרעת דינו תינתן מחר. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ