התפתחות משמעותית בבדיקת טענות לעבירות מין של נשיא המחוזי בנצרת

המשטרה בודקת מידע המעלה חשד לביצוע העבירות על ידי השופט יצחק כהן, המועמד לכהונה בעליון. היועמ"ש עדכן את לבני וגרוניס בהתפתחויות

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

התפתחות משמעותית בבדיקת המשטרה נגד נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת יצחק כהן, המועמד לכהונה בבית המשפט העליון. לידי המשטרה הגיע מידע חדש הנמצא כעת בבדיקה, המעלה חשד לביצוע עבירות מין על ידי כהן.

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, עדכן היום (ראשון) את שרת המשפטים, ציפי לבני, ואת נשיא בית המשפט העליון, אשר גרוניס, בהתפתחות החדשה וביקש מהם לא לפעול כרגע, כדי לא לשבש את הליכי החקירה. אתמול פורסם בחדשות ערוץ 2 ובאתר News1 כי קרובת משפחה של כהן סיפרה במשטרה על עבירות מין לכאורה שביצע בה כהן לפני כ- 20 שנה, שעליהן חלה התיישנות. ככל הנראה, על המידע החדש שהתקבל במשטרה לא חלה התיישנות.

לפני כעשרה ימים הורה וינשטיין למשטרה לבדוק מידע שהעביר העיתונאי יואב יצחק ובו טענות בנוגע לעבירות מס ומין שביצע לכאורה כהן. בבדיקה ראשונית נטען אז כי מדובר בטענות המתייחסות לאירועים מלפני שנים רבות שעליהן חלה התיישנות ועלה ספק לגבי היתכנות פתיחה בחקירה פלילית. השופט כהן מסר באמצעות דוברות מערכת בתי המשפט כי הוא מכחיש את הדברים. בתגובה נמסר כי "הטענות המיוחסות לנשיא כהן חסרות שחר לחלוטין. מקור המידע שעליו מבוססת הכתבה מוכר לשופט. מדובר באדם קרוב משפחה, בעל רקע נפשי מעורער, אשר בוחר להכפיש את השופט דווקא במועד זה, על רקע מועמדותו לבית המשפט העליון, וזאת תוך העלאת האשמות שקריות, שבינן ובין המציאות אין כל קשר. הקרע בין הנשיא כהן וקרוב המשפחה נוצר לאחר שהאחרון נתפס בגניבה מבית השופט והשופט ניתק עמו קשר. בעקבות כך הנ"ל איים כי 'יתפור תיק לשופט'".

השופט בדימוס יצחק כהן, 2014צילום: אילן אסייג

בצל הפרסומים, כהן בחר שלא לצאת לחופשה והגיע מדי יום לעבודתו בבית המשפט. אתמול הוא אף הגיע לשימוע בפני חברי ועדת המשנה של הוועדה לבחירת שופטים, במסגרת המרוץ לבית המשפט העליון. כהן הגיע לראיון בפני חברי הוועדה וביקש להתייחס לפרסומים נגדו. לחברי הוועדה סיפר כי מדובר בעלילה של קרוב משפחה נגדו וכי איש לא זימן אותו למסור את גרסתו המכחישה. לבני וגרוניס לא נכחו בישיבת השימוע, כמו גם השר גלעד ארדן. רק לאחריה, עודכנו על ידי היועץ המשפטי לממשלה בהתפתחות.

מלשכת לבני נמסר כי "שרת המשפטים ונשיא העליון גרוניס קיבלו עדכון מהיועץ המשפטי לממשלה בנושא התפתחות הבדיקה בעניינו של השופט יצחק כהן. כל החלטה של השרה והנשיא בעניינו של השופט תהיה בהתאם לבדיקת היועץ ובאופן שימנע שיבוש הליכי משפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ