בני משפחת הנרצחת אביטל רוקח מותחים ביקורת על המשטרה

קרוביה אומרים שמשטרת ירושלים אחראית ל"מחדל גדול", כי שחררה את הרוצח יום לאחר שהצמיד סכין לגרונה של רוקח ואיים לרצוח אותה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בני משפחתה של אביטל רוקח, שנרצחה ביום חמישי האחרון בידי בעלה בנפרד שמואל דטיאשווילי, מותחים ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה בימים שלפני הרצח. בני המשפחה לא מצליחים להבין מדוע המשטרה מיהרה לשחרר את דטיאשווילי, יממה בלבד אחרי שהצמיד סכין לגרונה של רעייתו, ואפשרו לו להגיע לביתה ולרצוח אותה. 

דטיאשווילי הצמיד סכין חדה לגרונה של רוקח, כשבאה לבקר אותו שבוע בלבד לפני הרצח. במשטרת ירושלים החלו בבדיקת הפרשה ובינתיים טוענים שפעלו כראוי. מקור המעורה בבדיקה אמר שמערכת היחסים בין השניים היתה סבוכה מכפי שבני המשפחה מציירים. כך, מחומר החקירה שנאסף עולה שרוקח הסכימה לפגוש את דטיאשווילי בתקופת ההרחקה, גם בביתו, חרף האיומים על חייה.

בני המשפחה סיפרו על מערכת יחסים אובססיבית מצדו של דטיאשווילי בשלוש השנים מאז עזבה רוקח את ביתם המשותף. אתמול (ראשון) אמור היה להתקיים ברבנות דיון – ככל הנראה סופי – במתן הגט, אלא שדטיאשווילי שיסף את גרונה של רעייתו שתי יממות קודם לכן.

רכב משטרתי בזירת הדקירה בירושליםצילום: אמיל סלמן

הרצף האחרון של התקריות האלימות בין בני הזוג החל באמצע אוגוסט, לאחר שרוקח חשדה כי דטיאשווילי גנב את מכשיר הסלולרי שלה והגישה על כך תלונה במשטרה. השוטרים ערכו חיפוש בביתו של דטיאשווילי, אך לא מצאו דבר. למחרת אביטל התלוננה נגדו פעם נוספת וסיפרה שעשה שימוש בחומרים שהיו שמורים בסלולארי שלה ולכן המכשיר ככל הנראה בידיו.

דטיאשווילי הורחק מרוקח בצו בית משפט בעקבות הפרשה. אלא שלמרות צו ההרחקה, רוקח הלכה לבקר את דטיאשווילי בביתו לפני כעשרה ימים, אז הוא החל להשמיע איומים מפורשים ברצח. 

חמישה ימים מאוחר יותר, דטיאשווילי התייצב בפתח הבית בו התגוררה רוקח מצויד בסכין חדה ורצח אותה.

במשטרת ירושלים בוחנים מאז הרצח את התנהלותם בפרשה. מקורות המעורים בבדיקה העריכו אתמול שהשוטרים המעורבים בטיפול ברוקח פעלו כראוי: השוטרים יצרו איתה קשר מיד כשהוחלט על שחרורו ממעצר ועדכנו אותה בתנאי השחרור. לאחר מכן, בעקבות שיחת טלפון מודאגת של אחד הבנים, הוקפצה ניידת לביתה ואספה אותה לתחנת המשטרה, שם הציג בפניה ראש צוות אלימות במשפחה אפשרות להתפנות למעון לנשים מוכות. רוקח דחתה את ההצעה. מקורות המעורים בחקירה טענו אתמול שרוקח יכולה היתה להזעיק את השוטרים ביום הרצח, אך בחרה שלא לעשות זאת: היא ידעה משיחת הטלפון עמו שדטיאשווילי ממתין לה בפתח הבית, חרף צו ההרחקה נגדו והאיומים המפורשים שהשמיע, ובחרה לרדת למרות הסיכון.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ