נשיא המחוזי נצרת יצא לחופשה על רקע בדיקת טענות לעבירות מין

שלשום דווח על התפתחות משמעותית בבדיקת המשטרה נגד השופט יצחק כהן, המועמד גם לעליון. לבני וגרוניס תכננו לפעול להשעייתו בימים הקרובים

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

הנהלת בתי המשפט הודיעה הבוקר (שלישי) כי נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, השופט יצחק כהן, הודיע לנשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס ולשרת המשפטים ציפי לבני על יציאתו לחופשה. בהוראת היועץ המשפטי לממשלה, המשטרה בודקת מידע לפיו כהן ביצע לכאורה עבירות מין.

לפי ניסוח ההודעה של דוברת בתי המשפט, כהן יצא לחופשה מיוזמתו, אולם לכהן נרמז כי כדאי לו להודיע בעצמו על חופשה ולא יושעה. ל"הארץ" נודע כי אתמול התקיימה שיחה בין לבני לגרוניס, שבה אמרה השרה כי היא חושבת שכהן צריך לצאת לחופשה. היום שוחח גרוניס עם כהן, והציע לו לצאת לחופשה ומיד לאחריה הודיע כהן על הקדמת יציאתו לחופשה. 

ההודעה מנוסחת כך שכהן בסך הכל מקדים את חופשתו שתוכננה ממילא, עקב נישואי בתו שצפויים בסוף החודש, אולם ברקע הדברים עומדת בדיקת המשטרה נגדו. שלשום עדכן היועץ המשפטי לממשלה את לבני וגרוניס בהתפתחות משמעותית בבדיקה, שמקורה במידע חדש נגד כהן על חשד לביצוע עבירות מין שעליהן לא חלה התיישנות. בעקבות זאת, הודיע היועץ על הרחבת הבדיקה אך ביקש מלבני וגרוניס שלא לפעול בינתיים כדי שלא לשבש את החקירה.

השופט בדימוס יצחק כהן, 2014צילום: אילן אסייג

לפני כעשרה ימים הורה וינשטיין למשטרה לבדוק מידע שהעביר העיתונאי יואב יצחק ובו טענות בנוגע לעבירות מס ומין שביצע לכאורה כהן. בבדיקה ראשונית נטען אז כי מדובר בטענות המתייחסות לאירועים מלפני שנים רבות שעליהן חלה התיישנות ועלה ספק לגבי היתכנות פתיחה בחקירה פלילית. השופט כהן מסר באמצעות דוברות מערכת בתי המשפט כי הוא מכחיש את הדברים. בתגובה נמסר כי "הטענות המיוחסות לנשיא כהן חסרות שחר לחלוטין. מקור המידע שעליו מבוססת הכתבה מוכר לשופט. מדובר באדם קרוב משפחה, בעל רקע נפשי מעורער, אשר בוחר להכפיש את השופט דווקא במועד זה, על רקע מועמדותו לבית המשפט העליון, וזאת תוך העלאת האשמות שקריות, שבינן ובין המציאות אין כל קשר. הקרע בין הנשיא כהן וקרוב המשפחה נוצר לאחר שהאחרון נתפס בגניבה מבית השופט והשופט ניתק עמו קשר. בעקבות כך הנ"ל איים כי 'יתפור תיק לשופט'".

בצל הפרסומים, כהן בחר שלא לצאת לחופשה והגיע מדי יום לעבודתו בבית המשפט. שלשום הוא אף הגיע לשימוע בפני חברי ועדת המשנה של הוועדה לבחירת שופטים, במסגרת המרוץ לבית המשפט העליון. כהן הגיע לראיון בפני חברי הוועדה וביקש להתייחס לפרסומים נגדו. לחברי הוועדה סיפר כי מדובר בעלילה של קרוב משפחה נגדו וכי איש לא זימן אותו למסור את גרסתו המכחישה. לבני וגרוניס לא נכחו בישיבת השימוע, כמו גם השר גלעד ארדן. רק לאחריה, עודכנו על ידי היועץ המשפטי לממשלה בהתפתחות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ