שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מפקד מחוז מרכז במשטרה, ניצב ברונו שטיין, בילה במוצאי שבת במסיבה פרטית שערך עו"ד רונאל פישר, החשוד בתיווך לשוחד, לרגל גיוס בתו לצה"ל. השניים ישבו בשולחן זה לצד זה ושתו אלכוהול יחד. למסיבה הוזמן רק מספר מצומצם של אנשים, ובהם שטיין. האירוע מעורר מבוכה בצמרת הארגון.

פישר נעצר ונחקר לאחרונה לאחר שתועד מקבל 150 אלף דולר מאלון חסן מנמל אשדוד, ובתמורה הבטיח לכאורה לדאוג שלא יוגשו נגדו כתבי אישום בחלק מהפרשיות עליהן נחקר, באמצעות קשריו במשטרה. שטיין אינו מעורב בחקירה, ואף אינו קשור להליכים פליליים בהם מעורב משרדו של פישר. מהמשטרה נמסר כי "ניצב שטיין מעולם לא הסתיר את היכרותו רבת השנים עם פישר. מדובר במסיבת גיוס אליה הוזמן שטיין במסגרת היכרות זו וכל פרשנות אחרת, אם תינתן לדברים, יש בה משום סילוף של המציאות".

רונאל פישר מגיע לבית משפט השלום בירושלים, ארכיוןצילום: אוליבייה פיטוסי

החקירה הסמויה נגד פישר החלה במקביל לחשיפת פרשת השחיתות בנמל אשדוד, והפכה לגלויה בתחילת חודש יולי עם מעצרו. החקירה הסמויה העלתה חשד לפיו הכסף יועד לעבור כשוחד לקצינים בלה"ב 433 עבור מידע ועזרה מבפנים. פישר ייצג בשנים האחרונות קצינים בכירים רבים במשטרה ובהם ראש יאח"ה תת ניצב אפרים ברכה. במח"ש בודקים האם היו מקרים נוספים בהם הוא ניצל את הקשרים בצמרת המשטרה כדי לקבל מידע לטובת לקוחותיו בתיקים שאותם הוא מנהל.

בתחילת החודש דווח כי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בפרקליטות המדינה חוקרת את מעורבותו של רונאל פישר גם בפרשת מעצרו של ראש העיר חדרה לשעבר, חיים אביטן, שפישר שימש סניגורו. בדיון שהתקיים בשבוע שעבר בבית המשפט השלום בכפר סבא בעניינו של חסן, הודה נציג המשטרה כי חומרי החקירה בפרשת עיריית חדרה וגם בפרשת נמל אשדוד הועברו לפרקליט המדינה. אביטן מסר באחרונה עדות במח"ש. אביטן נעצר ביוני 2013 בחשד שקידם אינטרסים של קבלנים, ובהם בנו, תמורת שוחד, וכן שהלבין הון ועבר עבירות מס. מעצרו בוצע חודשיים בלבד לאחר שפרקליטות מחוז חיפה סגרה מחוסר ראיות תיק אחר שנפתח נגדו ארבע שנים קודם לכן.

ניצב ברונו שטייןצילום: עופר וקנין
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ