הוארך מעצרם של ראשי הכת שסרסרה בנשים

דוד "הכי טוב" דבש וגד זראד חשודים גם בהחזקת נשים בעבדות ובעבירות מין. עורכי דינם טוענים כי הכל היה בהסכמה: "בצורת חיים אלטרנטיבית"

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים8
יאיר אטינגר

בית משפט השלום בירושלים האריך אתמול בשבעה ימים את של דוד ("הכי טוב") דבש וגד זראד, המשטרה חושדת, כי הם עמדו בראש "כת" שכפתה על נשים להיפגש עם גברים שאינם יהודים במקומות שונים בארץ, מתוך אמונה שהדבר יביא ל"קירוב הגאולה"; בדיון טען נציג המשטרה כי בשבוע האחרון נוספו מתלוננות בתיק, ובעקבות כך זראד חשוד כעת גם בעבירות חמורות בקטינים. השופט הורה גם על בדיקה פסיכיאטרית של שני החשודים.

זראד, תושב אשקלון, ודבש, מוסיקאי תושב קרית ארבע, מכחישים את החשדות. עורכי דינם סיפרו כי השניים מאשרים את דבר קיומם של מפגשים מיניים קבוצתיים, אבל כי הכל כחלק מ"יחסים פתוחים". עו"ד אלון דוידוב, סניגורו של דבש אמר, כי מדובר ב"מבוגרים עם צורת חיים אולי אלטרנטיבית, אולי בלתי ניתנת לעיכול לחבר'ה השמרנים של ימ"ר ש"י". עו"ד דוד ברהום, סניגורו של זראד, אמר, כי הלקוח שלו "הודה כי קיים יחסי מין קבוצתיים אך מכחיש כי היה בהם יסוד של כפייה, ניצול או מרות".

דוד דבש אתמול בבית המשפט בירושליםצילום: אמיל סלמן

השניים נעצרו ביום ראשון האחרון – לאחר חקירה סמויה שנמשכה חודשים - יחד עם עוד מספר חשודים, כולם שוחררו. בדיון היום עמד רב סמל ירון אליאס, חוקר במחוז ש"י, על הטענה כי מדובר בכת, המצייתת לדבש. סניגוריהם של דבש וזראד כפרו בדבר קיומה של כת, וטענו כי התיק מסתמך על עדותה של בת זוגו לשעבר של זראד.

השופט ירון מינטקביץ הקציב למשטרה שבעה ימים, והעיר מחוץ לפרוטוקול כי הוא משגר בכך "רמז" למשטרה להתקדם בחקירה בצורה משמעותית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ