וינשטיין הורה לבדוק טענות פרקליטה על הטרדה מינית מצד שופט מחוזי בחיפה

עורכת הדין סיפרה שהשופט קרא לה ללשכתו לפני 18 שנה וניסה לנשקה. בעקבות כך קראה שרת המשפטים לבני ליועמ"ש שיורה לבדוק את הדבר

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים9
רויטל חובל
רויטל חובל

היועץ המשפטי לממשלה, , הורה אחר הצהריים (ראשון) למשטרת ישראל לבדוק את טענות עורכת הדין אביטל בן נון לפיהן שופט מכהן בבית המשפט המחוזי בחיפה ניסה לנשקה בלשכתו לפני 18 שנה. וינשטיין הורה על הבדיקה בעקבות קריאת שרת המשפטים לעשות כן.

בן נון, לשעבר פרקליטה בפרקליטות מחוז חיפה וכיום סנגורית פרטית, סיפרה היום בראיון לגלי צה"ל על המקרה. "הייתי אז פרקליטה צעירה ושופט שעדיין נמצא היום בבית המשפט המחוזי קרא לי ללשכה שלו. בוא נאמר, שאם אני מנסה לתת למה שקרה פרשנות מאוד מקלה, הוא ניסה להתחיל איתי בדרך מאוד לא ראויה", סיפרה בראיון בן נון. "ניהלתי שם תיק מסוים. הוא אמר לי באולם פתוח בפני כל הקהל, שכשהתיק ייגמר הוא רוצה לשוחח איתי בלשכה... לא הלכתי לדבר איתו בלשכה, כי אני לא אוהבת סיטואציות כאלה".

בן נון סיפרה כי השופט פגש אותה במסדרון מחוץ לאולם והזכיר לה שביקש לדבר עמה. "נכנסנו ללשכה, הוא התחיל לשאול אותי שאלות אישיות על החיים שלי, שהוא שמע שאני עובדת קשה ואיך יש לי זמן לחיים פרטיים. ניסיתי להסיט את השיחה כל פעם חזרה לנושא העבודה ולא לחיים שלי". לדבריה, בשלב זה היא ניצלה משום שהשופט נקרא למשפט, אולם "כשרציתי לצאת והנחתי את היד שלי על ידית הדלת, הוא הניח את ידו על היד שלי וניסה לנשק אותי. אני הזזתי את הפנים ויצא שהוא נתן לי מין נשיקה אבהית כזאת במצח. זו פעם ראשונה שהבנתי איך מתלוננות בעבירות האלה פשוט קופאות במקומן".

וינשטייןצילום: אילן אסייג

בן נון אמרה כי סיפרה על האירוע לפרקליטת מחוז חיפה דאז, לילי בורושנסקי, אך ביקשה שלא להתלונן, "כדי לא להרוס לו את הקריירה, חשבתי שהוא פשוט ניסה להתחיל בצורה לא ראויה". היא גם העירה בראיון כי אינה מכירה "אף אשה שלא הוטרדה מינית. בין אם מדובר בשופטים ובין אם מדובר בעורכי דין, הם בני אדם. זה איזשהו מיקרו קוסמוס, אולי עדין יותר ממה שקורה בחוץ, אבל בוודאי שיש הטרדות מיניות".

מהנהלת בתי המשפט נמסר בתגובה: "למערכת בתי המשפט לא ידוע דבר וחצי דבר בנושא".

לבניצילום: אילן אסייג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ