מפקד מרחב במשטרה חשוד שהטריד מינית פקודה שלו

במח"ש התקבלה באחרונה תלונה לפיה ניצב משנה קובי דוידיאן ממחוז ירושלים ביצע את המעשה ב-2005. לפני חמש שנים זוכה מעבירות דומות

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים16
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ניצב־משנה קובי דוידיאן, מפקד מרחב מוריה במחוז ירושלים של , נחקר בשבוע שעבר ביחידה לחקירות שוטרים תחת אזהרה בחשד .

באחרונה הגיעה לידי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) תלונה לפיה דוידיאן הטריד מינית פקודה שלו ב-2005, בעת שכיהן בתפקיד קצין אג"מ במרחב עציון. האירוע התרחש לפני תשע שנים, אך התלונה בנושא הוגשה רק לאחרונה. במשטרה בחרו שלא להתייחס לדברים עד לסיום החקירה בתיק.

אין זו הפעם הראשונה בה עולים חשדות נגד הקצין, שמונה לתפקידו הנוכחי והועלה לדרגת נצ"מ רק לפני שלושה חודשים. לפני חמש שנים זוכה דוידיאן בבית הדין המשמעתי מעבירות של הטרדה מינית וניצול מרות, לאחר ששתי שוטרות התלוננו כי הטריד אותן מינית. 

דודיאןצילום: צילום מסך ערוץ 2

בשנה שעברה הוגש כתב אישום נגד מפקד מחוז ירושלים לשעבר במשטרה, ניצב , בגין ביצוע עבירות של מעשה מגונה, הטרדה מינית, מרמה והפרת אמונים, בפרשה בה מעורבות שמונה שוטרות. שחם הואשם כי במהלך שירותו כקצין בכיר במשטרה, בעודו ממלא תפקידים פיקודיים, הוא יצר קשרים אינטימיים בעלי אופי מיני עם שוטרות צעירות. על פי רוב, הן היו כפופות לו בדרגות נמוכות, בתפקידים זוטרים ובפער גילים משמעותי ממנו.

לפי כתב האישום, הקשרים החריגים בין שחם לשוטרות כללו התקשרויות טלפוניות אינטנסיביות, מפגשים מיניים מזדמנים וקשר אינטימי מתמשך, שהתקיים הן במהלך שגרת העבודה - במשרדו של שחם, במכונית או במתקן משטרתי - והן מחוצה לה, בביתו הפרטי, בבית אמו ובמקומות שונים בארץ.

כממונה עקיף על חלק מהשוטרות המעורבות בפרשה, שחם נדרש להכריע בבקשות שונות שהיתה להן משמעות רבה עבורן - כמו איוש תפקיד, יציאה ללימודים או מעבר ליחידה אחרת במשטרה. חלקן נקלעו למצוקה ונזקקו מאוד לאישור הבקשות. שחם לא נמנע מלקבל החלטות בעניינן של אותן שוטרות, תוך שהוא מצוי בניגוד עניינים. 

יום לאחר הגשת כתב האישום נגדו, פורסמו התבטאויות של שחם שנאמרו בשימוע שנערך לו ב-2013 במח"ש, לפיהן יחסי מין בין קצינים לשוטרות הכפופות להם הם עניין שגור ונפוץ במשטרה. בשתי ישיבות השימוע שנערכו לשחם טענו עורכות דינו כי הגשת כתב אישום נגדו תהווה אכיפה בררנית, שכן הוא אינו היחיד שקיים יחסים עם פקודות שלו, לטענתו בהסכמה. עוד נטען כי מדובר ביחסים שהמין לא היה חלק מרכזי בהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ