הרב הנמלט ברלנד: "הכל שקר. שום אשה לא נכנסה אלי לבד"

בריאיון לערוץ 2, אמר הרב החשוד בעבירות מין כי ידע שהוא מבוקש, אך עזב את ישראל כדי לעצור את ההתבוללות. "כבר 30 שנה שאין לי כוח גברא"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הרב הנמלט אליעזר ברלנד, מנהיג קהילת ברסלב "שובו בנים", מכחיש את החשדות המיוחסים לו בישראל. ברלנד, שהגיע להולנד ביום חמישי האחרון ונעצר לאחר מסע בריחה ממושך, העניק ריאיון לערוץ 2 בתיווך עורך דינו הישראלי. "הכל שקר", אמר הרב בן ה־77. "אין לי שייכות לדברים האלה בכלל". זהו ריאיון ראשון של ברלנד מאז החלה המשטרה לחקור את החשדות נגדו בגין עבירות מין בנשים שבאו להתייעץ עמו ולקבל ברכה. "ודאי ידעתי, ידעתי הכל", השיב ברלנד לשאלה אם ידע לפני כשנה וחצי כי הוא מבוקש לחקירה, בזמן שיצא מישראל למסע חובק עולם.

"אני רק צוחק, בשבילי זה פורים, אני כבר שנתיים בתוך פורים. בתוך תחפושות", אמר, "ברגע ששמעתי אני לא האמנתי, 'הרב חשוד באונס', רב בישראל, אני הבנתי שזה טענה נגד התורה, נגד הדתיים. ערוץ 2 מגן על הדת, מגן על היהדות, ופתאום עושים טענות נגד רב כדי שאנשים יפסיקו לחזור בתשובה, כדי שיגידו שגם הרבנים מלוכלכים בכאלה דברים. אבל המלה חשוד באונס זה כזה דבר שלא שייך בכלל, קח את המרחק משבתאי לאוראנוס, נפטון, פלוטו, עשרה מיליון ק"מ". כשנשאל בכל זאת למה ברח מישראל, השיב: "יש לי שליחות בעולם לעצור את ההתבוללות, אנשים נישאים לגויות".

ברלנד הכחיש מכל וכל את הטענות נגדו, ואמר כי לעולם אינו נמצא לבדו עם נשים שבאות לקבל ברכה. "הכל שקר אם אתם יכולים להגיד שאנסתי אשה, לקחת רב בישראל, היום כבר קרוב לגיל שמונים, אין לי כוח גברא, אין לי כלום. אין לי שייכות לדברים האלה בכלל. אני כבר מגיל חמישים אין לי כוח גברא, אין לי שום ייחוד, לא עם אשתי ולא כל שכן עם אשה זרה. ועכשיו באים אנשים הזויים אומרים אני ראיתי שהוא אונס אשה". ברלנד המשיך ושאל "איפה האשה הזאת? למה היא לא מתלוננת? מה, היא מפחדת? מה? שתגיע משטרה". לדבריו, "כל אשה נכנסת לשתי שניות מקבלת ברכה והולכת, והיא נכנסת עם אבא שלה, עם אמא שלה, עם אח שלה, עם הדוד שלה, שמביא אותה ואף פעם לא נכנסה אשה לבד אלי. אין דבר כזה שאשה תיגש לבד. שתבוא ויגיד את הדברים האלה שום אשה בחיים לא נכנסת אלי לבד".

הרב ברלנד בהולנד, בשבוע שעבר. מוכן להתעמת עם המתלוננות בתיקצילום: עו"ד שרון נהרי

ברלנד אמר כי הוא אינו חוזר לישראל, אבל מוכן להתעמת עם המתלוננות בתיק. "הנה הגעתי להולנד, שיבואו עכשיו ממשלת ישראל להולנד, שישלחו עשרה נציגים, יבוא שר המשטרה יפנה לשר המשפטים ויגיד 'אני רוצה להסגיר את הבן אדם הזה'. ששר המשטרה, אני מוכן לשלם לו את הכרטיס (...) שאנשים יבואו לכאן, יבואו לאמסטרדם, נשב כאן בשולחן אני אשלם את החדר, וכל אשה תבוא מולי, אדרבה אני אשלם לה את הכרטיס, ואני אדבר איתה אישית: מי את, מה את, מתי ראיתי אותך? בחיים שום אשה לא נכנסת אלי בלי אבא, בלי אמא או בלי אח, או בלי איש מהגבאים".

ברלנד גם שחזר את הרגע בו נעצר ביום חמישי האחרון: "אני יוצא מהמטוס עומדים חמישה שוטרים, אמרתי 'קחו אותי לישראל מיידית'. וזה כתוב". לדבריו, הם אמרו "'לא, אנחנו צריכים שופט, אנחנו צריכים בית משפט, צריך לאשר את ההסגרה'. לא הבנתי איפה אני נמצא, מה אני נמצא בחלום? זה חלום, זה עליסה בארץ הפלאות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ