שר לשעבר נחקר בחשד לשוחד ולהטיית מכרזים למקורבים במיליוני שקלים

העבירות בוצעו לפי החשד בתקופת כהונתו של השר, בשנים 2013-2009. אנשי יאח"ה החרימו מחשבים ומסמכים מבתי חשודים נוספים בפרשה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שר לשעבר עוכב הבוקר (שלישי) לחקירה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד בחשד לשוחד ולהטיית מכרזים למקורביו. החשדות למעשים מתייחסים לתקופה שבה כיהן כשר, בין השנים 2013-2009. 

יחידת להב 433 (יאח"ה) ניהלה בשנה האחרונה חקירה סמויה נגד השר, בחשד לעבירות שוחד וכן עבירות נוספות. כשהחקירה הבשילה החליטו ביחידה להעבירה לשלב הגלוי. לצד חקירת השר, ערכו אנשי היחידה חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם של חשודים נוספים, והחרימו מהם מחשבים ומסמכים רלוונטיים לפרשה. 

השר לשעבר חשוד, בין השאר, כי אישר העברת תקציבים מהמשרד שבראשו עמד לערוץ טלוויזיה בכבלים, במטרה לעודד את הערוץ להעסיק חברה קרובה שלו. הכספים שהועברו לערוץ, בסכום של מיליוני שקלים, ניתנו לו לכאורה לאחר שזכה במכרז. עם זאת, לפי החשד, חלק מהסכום (מאות אלפי שקלים) ניתן לאחר מכן כתשלום לחברה של השר, וייתכן כי גם הגיע לכיסיו. כמו כן, נבדק אם השר לשעבר אישר העברת כספים לטובת אירועי יחצנות ומסיבות, כשבפועל, כך על פי החשד, האירועים נועדו מראש לשמש להעברת כספים לכיסי מקורביו.

במפלגתו של השר לשעבר לא הופתעו היום מהחקירה שנפתחה בעניינו במשטרה. הפרשה נחשפה בתחקיר של העיתונאי רביב דרוקר בתוכנית "המקור" בערוץ 10, ובהמשך התגלגלה לבדיקה של מבקר המדינה, שפרסם את ממצאיו בעניינה בדו"ח המבקר לשנת 2013.

"כל המעורבים בפרשה כבר העידו בפני המבקר, הציגו מסמכים ומסרו גרסאות מפורטות בפרשה. האפשרות שתיפתח חקירת משטרה בעניין עמדה כל הזמן על הפרק, ולכן היתה צפויה. לקחנו בחשבון את האפשרות שמבקר המדינה יחליט להעביר את הנושא להכרעת המשטרה", אמר גורם במפלגה שמכיר היטב את השר לשעבר. לדבריו, "צריך לזכור שמרבית הפרטים בפרשה כבר נחשפו בהרחבה בכלי התקשורת, כך שקשה להאמין שהמשטרה תמצא מידע חדש שלא הוצג עד כה".

הפעם האחרונה שבה נחקר שר לשעבר היתה ביוני האחרון, אז נחקר בנימין בן אליעזר, שהתמודד לתפקיד נשיא המדינה, בחשד לקבלת שוחד. בן אליעזר נחשד בין היתר בכך שקיבל מיליוני שקלים, ששימשו בעיקר למימון ביתו ביפו, משני אנשי עסקים: אברהם נניקשווילי ורוי מוצפי. המשטרה בודקת את החשד כי בתמורה להזרמת הכספים הנדיבה סייע בן אליעזר לאנשי העסקים.

ביולי הוציאה המשטרה צו חילוט זמני על ביתו של שר הביטחון לשעבר ח״כ בנימין בן אליעזר ביפו. המשמעות היא שעל הבית תירשם הערת אזהרה לטובת המדינה כך שמבחינת הרישום בטאבו, הבית מעוקל לטובתה. בן אליעזר לא יוכל לבצע בו כל עסקה נוגדת, כגון למכור אותו. למקרהו של בן אליעזר אין כל קשר לחקירתו של השר לשעבר הבוקר. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ