שני קציני משטרה בכירים נחקרו במח"ש בחשד להטרדה מינית

החשודים הם סגן מפקד מחוז וקצין נוסף בדרגת סגן ניצב שמשרת עמו במחוז. סגן המפקד סבור שמפקדו ביקש לנקום בו לפני סיום תפקידו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) זימנה היום (שלישי) לחקירה שני קצינים בכירים נוספים בחשד להטרדה מינית של שוטרת בשירות חובה. מדובר בקצין בכיר בדרגת תת ניצב המשמש סגן מפקד מחוז ובסגן ניצב שמשרת באותו המחוז. סגן מפקד המחוז אמר לעורך דינו כשהגיע למשרדי מח"ש כי "אני פה כי מפקד המחוז רוצה לחסל אותי... אני אפילו לא מופתע". בסביבתו של מפקד המחוז שוללים את הטענות. 

הפרשה פורסמה לראשונה באתר ynet. עו"ד אריאל עטרי, סנגורו של סגן מפקד המחוז, מסר בתגובה כי "הוא אומר בצורה הכי ברורה שהוא יושב שם כי ניסו לחסל אתו חשבון. מח"ש משחקים אתנו ולא אומרים לנו במה הם חשודים בדיוק. כל מה שאנחנו יודעים הוא שמדובר בתלונה של מעשים מגונים והטרדה מינית תוך ניצול יחסי מרות".

מהמשטרה נמסר בתגובה כי התלונה הראשונית התקבלה ביחידת יועצת המפכ"ל לענייני נשים (יוה"לן) והועברה באופן מיידי לבדיקת המחלקה לחקירות שוטרים. "מבלי להתייחס לפרטיהן של התלונות המצויות כרגע בחקירה, בשנים האחרונות נושא ההטרדה המינית מצוי בסדר עדיפות פנים ארגוני גבוה, הן בממד המניעתי וההסברתי והן בממד האכיפתי-הרתעתי של הארגון. החתירה לסביבת עבודת הוגנת, בטוחה ואיכותית לשוטר/ת היא יעד ארגוני פנימי מרכזי שכל העת מתבצעות פעולות לממשו. לאור זאת, מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו, הקים לראשונה את יחידת היוה"לן, שאחד מתחומי עיסוקה הוא הסברה, מניעה וטיפול בתחום ההטרדה המינית במשטרת ישראל".

עוד נמסר כי "במסגרת פעילות היחידה, מושם דגש על העלאת המודעות והנכונות לדווח על מקרי הטרדה מינית בדרך של הסברה וחיזוק השיח הערכי והנורמטיבי, ותרגום החוק והמשפט ליישום בפרקטיקה הנהוגה במשטרה. זאת, לצד מעקב אחר מהלכי האכיפה בפועל ופיתוחה של תוכנית טיפול משותפת ליחידת היוה"לן ולמערך בריאות הנפש המשטרתי לטיפול ולמעקב בנפגעי/ות הטרדה מינית. מטרת היחידה היא בהפיכתה לכתובת משטרתית ברורה לכל נפגעי/נפגעות הטרדה מינית, תוך מתן מעטפת מלווה ותומכת לנפגעים – החל מרגע הפנייה ועד להליך סיום הטיפול בה. עשייה נרחבת זאת מעמיקה את המודעות הארגונית ותוצאותיה בין השאר להעלאת אחוזי הדיווח והצפתם של מקרים מהעבר.

כארגון איננו נרתעים מתהליך זה, חוזקתו של הארגון נמדדת במצבים אלו. כללי ההתנהגות המצופים מאנשי ציבור בכלל ומלובשי מדים בפרט שבים ועולים על סדר היום הציבורי. בשנים האחרונות, מוביל המפכ"ל תהליך עמוק של התבוננות פנימה תוך העמקת השיח הערכי וחידוד כללי ההתנהגות לעמידה ברף נורמטיבי גבוה. במשטרה משרתים אלפי שוטרים וקצינים יישרי דרך המסורים לערכי הארגון ולמשימותיהם הציבוריות".

בשבוע שעבר נחקר ניצב משנה קובי דוידיאן, מפקד מרחב מוריה במחוז ירושלים של המשטרה, ביחידה לחקירות שוטרים תחת אזהרה בחשד להטרדה מינית. באחרונה הגיעה לידי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) תלונה לפיה דוידיאן הטריד מינית פקודה שלו ב-2005, בעת שכיהן בתפקיד קצין אג"מ במרחב עציון. האירוע התרחש לפני תשע שנים, אך התלונה בנושא הוגשה רק לאחרונה. במשטרה בחרו שלא להתייחס לדברים עד לסיום החקירה בתיק.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ