הותרו לפרסום שמות שני קציני המשטרה הבכירים החשודים בהטרדה מינית

הקצינים הם סגן מפקד מחוז מרכז, תנ"צ שמעון בן הרוש, ומפקדה של המתלוננת, סנ"צ צביקה רוזנברג. בן הרוש: מפקדי ברונו שטיין מתנקם בי

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

תת-ניצב שמעון בן הרוש, סגן מפקד מחוז מרכז במשטרה, הוא הקצין הבכיר החשוד בהטרדה מינית של שוטרת בשירות חובה - כך הותר הבוקר (חמישי) לפרסום. לצד בן הרוש נחקר בפרשה גם סגן-ניצב צביקה רוזנברג, המשרת תחתיו והיה מפקדה הישיר של המתלוננת.

שני הקצינים הבכירים נחקרו שלשום בפרשה במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). בן הרוש אמר לעורך דינו כשהגיע למשרדי מח"ש כי הוא שם מפני ש"מפקד המחוז רוצה לחסל אותי... אני אפילו לא מופתע". לטענת בן הרוש, מפקד מחוז מרכז במשטרה, ניצב ברונו שטיין, הפליל אותו כנקמה על כך שהעיד נגדו בפרשה שנקשרה בשמו של הניצב. שטיין הכחיש בכל תוקף את הטענות הללו. כמו כן, במח"ש יש ראיות, בהן התכתבויות בין הקצין למתלוננת, שמחזקות את החשדות נגד בן הרוש.

הפרשה פורסמה לראשונה באתר ynet. עו"ד אריאל עטרי, סנגורו של בן הרוש, מסר בתגובה כי "הוא אומר בצורה הכי ברורה שהוא יושב שם כי ניסו לחסל אתו חשבון. מח"ש משחקים אתנו ולא אומרים לנו במה הם חשודים בדיוק. כל מה שאנחנו יודעים הוא שמדובר בתלונה של מעשים מגונים והטרדה מינית תוך ניצול יחסי מרות".

מהמשטרה נמסר בתגובה כי התלונה הראשונית התקבלה ביחידת יועצת המפכ"ל לענייני נשים (יוהל"ן) והועברה באופן מיידי לבדיקת המחלקה לחקירות שוטרים. "מבלי להתייחס לפרטיהן של התלונות המצויות כרגע בחקירה, בשנים האחרונות נושא ההטרדה המינית מצוי בסדר עדיפות פנים ארגוני גבוה, הן בממד המניעתי וההסברתי והן בממד האכיפתי הרתעתי של הארגון".

מהמשטרה נמסר בנוסף כי "החתירה לסביבת עבודת הוגנת, בטוחה ואיכותית לשוטר/ת היא יעד ארגוני פנימי מרכזי שכל העת מתבצעות פעולות לממשו. לאור זאת, מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, הקים לראשונה את יחידת היוה"לן, שאחד מתחומי עיסוקה הוא הסברה, מניעה וטיפול בתחום ההטרדה המינית במשטרת ישראל".

בשבוע שעבר נחקר באזהרה ניצב-משנה קובי דוידיאן, מפקד מרחב מוריה במחוז ירושלים של המשטרה, בחשד שהטריד מינית פקודה שלו. באחרונה הגיעה לידי מח"ש תלונה לפיה דוידיאן הטריד מינית פקודה שלו ב-2005, בעת שכיהן בתפקיד קצין אג"מ במרחב עציון. האירוע התרחש לפני תשע שנים, אך התלונה בנושא הוגשה רק לאחרונה. במשטרה בחרו שלא להתייחס לדברים עד לסיום החקירה בתיק.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ