רביב דרוקר מסביר למה שידר את תמונת מיסז'ניקוב יוצא מבית חברתו

העיתונאי שחשף את הפרשה שהובילה לחשדות נגד שר התיירות לשעבר כתב כי האמין שחשוב לשדר אותה כי בלעדיה הסיפור "מאבד את כל הרלוונטיות שלו"

לוגו הארץ צרוב צריבה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו הארץ צרוב צריבה

העיתונאי רביב דרוקר הסביר היום (חמישי) מדוע בחרו להציג בתחקיר על השר לשעבר סטס מיסז'ניקוב תמונות שלו כשהוא יוצא מדירתה של חברתו בשש בבוקר.  דרוקר הגיב בכך לביקורת שספג בתקשורת ובמערכת הפוליטית כאחד.

החשיפות בתחקיר "המקור" בערוץ 10 מ-2011 פתחו את הפרשה שהובילה לחקירת מיסז'ניקוב בחשד לקבלת שוחד. מיסז'ניקוב חשוד כי העביר מתוקף תפקידו תקציבים לגופים ולאירועים שונים כדי לעודד העסקה של אנשיו, ובראשם אשה שהיתה מקורבת לו וקיבלה שכר גבוה בהרבה מהמקובל תמורת השירותים שסיפקה. מהחומרים שבידי המשטרה עולה כי המקורבת קיבלה כמיליון שקלים בעבור הפקת מסיבת סטודנטים באילת, שנמשכה שלושה ימים, בעת כהונתו כשר.

"למה שידרנו? ראשית, חשבנו שזה חלק משמעותי בסיפור", הסביר דרוקר בפוסט שפרסם בבלוג שלו. "כל הסיפור על ההעברה הבלתי ראויה של תקציב משרד התיירות, מאבד את כל הרלוונטיות שלו, אם לא ברור שמפיקת האירוע היא בת זוגו של השר. בלי זה, אז יש פה סיפור חזק על העברת תקציב בניגוד לנהלים, על מיליון שקל שעברו לאירוע שמעולם לא תוקצב, שאף אירוע דומה לא מקבל סכומים כאלו, שהבקשה הוגשה באיחור ועוד ועוד, אבל אף אחד לא היה מבין מה האינטרס ולמה השר נהג כפי שנהג". 

שר התיירות לשעבר סטס מיסז'ניקובצילום: אייל טואג

דרוקר הוסיף כי במערכת התוכנית התלבטו אם לפרסם את התמונות. "אני חשבתי שצריך לראות מה התגובה של השר מיסז'ניקוב לשאלות שהפנינו אליו. אם הוא לא חולק על טיב קשריו עם גברת רוט, אז באמת אין צורך להוכיח את זה. אם הוא מכחיש אותן, אז חייבים להראות את זה. שר התיירות, באמצעות עורכי דינו, לא עשה לנו חיים קלים. הוא לא הכחיש ולא אישר, רק דרש שלא נתייחס לזה, כי זה צהוב ורכילותי והתקשורת הישראלית, לדבריו, מעולם לא חצתה את הקו הזה. החלטנו לשדר... אני מודה – היה לנו גם את השיקול של השפעה, לייצר אימפקט לתחקיר שנראה לנו מאוד חשוב". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ