אהרונוביץ' מגיב לפרישות הניצבים מהמשטרה: "לא לזרז אותי למנות מפכ"ל"

השר לביטחון הפנים סיפר כי נפגש עם ניצב פריינטי, שנימק את פרישתו ב"סיבות משפחתיות": "כשמתמודדים על תפקיד יש לדעת שדברים מתגלים"

שירלי סיידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים10
שירלי סיידלר

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' התייחס הבוקר (שני) , מפקד מחוז ירושלים, שביקש שלא להתמודד על תפקיד המפכ"ל והצטרף לשלושה ניצבים שפרשו בשנה האחרונה. "ימים לא קלים עוברים על , וכפי שאני מכיר את המשטרה היא תעבור את זה", אמר השר בטקס הנחת אבן פינה למטה מחוז דרום של מכבי האש בבאר שבע,  "יש שוטרים טובים ומפקדים מצוינים וגם התקופה הזו תעבור. אירוע עזיבה של מפקד או שני מפקדים הוא לא אירוע שצריך להביא אותי להחלטה לזרז את הגעתו של מפכ"ל חדש". לדברי השר, "גם אני התמודדתי על תפקיד המפכ"ל, וכשמתמודדים צריך לדעת שגם יוצאים ומתגלים דברים, לא רק לתפקיד מפכ"ל ורמטכ"ל".

אהרונוביץ' סיפר כי נפגש אתמול עם פריינטי בניסיון להבין את תחושותיו. "היתה שיחה לא פשוטה והוא שטח בפני את הבקשה לעזוב מסיבות משפחתיות אישיות", הוסיף, "ראיתי אותו בערב החג, ראיתי אותו בהר הבית - איך פיקד על הכוחות וטיפל במתפרעים בצורה מקצועית, באומץ לב וניהל את האירוע כמו שצריך".

השר אהרונוביץ', בחודש שעברצילום: עופר וקנין

בצמרת המשטרה התקבלה הודעתו של פריינטי בהפתעה גמורה. פריינטי הוא אחד הניצבים הקרובים לאהרונוביץ' ונהנה במהלך המרוץ לבחירת המפכ"ל הבא מיתרון. גם אם השר היה מחליט שלא למנותו לתפקיד, הוא יכול היה להישאר בארגון ולהתמודד גם על המינוי הבא עם סיכויים גבוהים עוד יותר. בנוסף, אין תלונה במחלקה לחקירות שוטרים נגד פריינטי וגם אין חקירה שמתנהלת נגדו כעת. "כאב לי באופן אישי שהוא עוזב כי הוא אחד הקצינים היותר טובים במשטרה", הוסיף אהרונוביץ', "אני הולך אתו שנים רבות. לא היה לי ספק שהוא יודע לפקד על מחוז. בדרום ואחר כך בירושלים, על המורכבות שלה. הוא עשה זאת בצורה מעוררת כבוד והיה אחד הקצינים שהעמיד את שדרת הפיקוד במקום מצוין. ניסיתי לשכנע אותו שיישאר ויתמודד, אבל בסוף המשפחה הכריעה. הוא ביקש לעזוב ולא התכוון להיות במשחק הזה, ורצונו של אדם כבודו".

בהודעת המשטרה אתמול נאמר כי החלטתו של ניצב פריינטי "באה בעקבות מגוון של שיקולים אישיים וזאת לאחר שירות ארוך בתפקידי פיקוד מרכזיים במשטרת ישראל, בהם פיקוד על שתי תחנות משטרה, שני מרחבים אופרטיביים ושני מחוזות בתקופות מורכבות ומאתגרות". הדרך שבה בחר פריינטי להודיע על פרישתו, המועד והסיבה שסיפק בהודעתו הביאו את בכירי הארגון להעריך כי פריינטי החליט לנטוש בטרם ייחשף נגדו משהו שעשוי היה להכתים את שמו. פריינטי אמר אתמול לכתבים ״כי ההחלטה התקבלה ממקום נקי. איני בנוי לליכלוכים שמלווים את ההתמודדות על המפכ"לות״. קצינים בכירים במשטרה מחו נגד הניסיון של פריינטי לקשור את המועמדים האחרים למפכ"לות להחלטתו לפרוש. 

המפכ"ל דנינו וניצב פריינטיצילום: תומר אפלבאום

מקורביו של הניצב הפורש טוענים שבימים האחרונים הוא קיבל מספר רמזים לכך שיש מי שמחפש להציף נגדו אירועים ופרשות מהעבר במטרה לפגוע במועמדותו. מקורב אחר לניצב פריינטי אמר שהחלטתו שלא להתמודד לא קשורה ל"שלדים בארון". "אין חקירה ואין חקירה בדרך ולא מכתב אנונימי ואין גם מה לחפש", אמר פריינטי לסובביו. הניצב הפורש הוסיף עם זאת שהוא מכיר את ההתנהלות של מרוץ לתפקיד המפכ"ל ואין לו רצון להיות חלק מזה. בתוך כך, מקורבים אחרים טוענים שישנה פרשה שבה ככל הנראה היה מעורב, שמאיימת לצוץ שנית.

פריינטי הוא הניצב הרביעי , לאחר ניסו שחם, מנשה ארביב וברונו שטיין. אהרונוביץ' התייחס היום לשורת העזיבות ואמר כי "למרות הימים הלא פשוטים, השטרה היא משטרה חזקה. נעבור את הימים האלה, יהיה מפקד למחוז ירושלים ונצא לדרך חדשה. האזרחים יכולים להיות בטוחים שביטחונם האישי יישמר למרות עזיבת פריינטי ושטיין".

אהרונוביץ' התייחס גם לקריאות שנשמעו בימים האחרונים לזרז את מינויו של המפכ"ל החדש בשל שורת הפרישות ואמר כי "אף אחד לא ינסה לדחוף אותי אותי לעשות מעשים שבעיני לא ראויים. אקח את הזמן ואשקול את הדברים. אבוא בזמן שאני אחליט ונעשה את ההליך הכי מסודר. אירוע עזיבה של מפקד או שני מפקדים הוא לא אירוע שצריך להביא אותי להחלטה לזרז את הגעתו של מפכל חדש. בוא ניתן לזמן לעשות את שלו ולא ללחוץ".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ