פריינטי על פרישתו: אין לי עור של פיל, הרגשתי שיהיה מי שיחפש חומר מכפיש

מפקד משטרת ירושלים היוצא הדגיש כי גם עם ה"שלדים" שלכאורה היו נחשפים ביחס אליו הוא היה מסוגל להתמודד לתפקיד המפכ"ל

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ניצב יוסי פריינטי, מפקד מחוז ירושלים שהודיע שלשום על פרישתו מהמשטרה וכוונתו שלא להתמודד על תפקיד המפכ"ל, התייחס היום (שלישי) להחלטתו בשיחה עם כתבים והביע מפורשות את חששו מחומרים מכפישים שייאספו בנוגע אליו. "התלבטתי הרבה זמן", סיפר, "הלכתי למפכ"ל דנינו לפני שלושה חודשים ואמרתי לו שאיני רוצה להיות מפכ״ל. הוא שכנע אותי להישאר במחוז ירושלים ולא ידע שבתקופה האחרונה גיבשתי החלטה לפרוש".

פריינטי הוסיף כי שוחח בעניין עם אשתו והחל לחוש בסביבתו שיש המבקשים למצוא חומרים מכפישים ביחס אליו. "אני לא מפנה אצבע מאשימה לאף אחד עם התגברות המירוץ למפכ״לות, אבל הרגשתי שיהיה מי שיחפש עליי", הדגיש, "אין לי עור של פיל, אני איש רגיש מאוד, אני יכול להילחם במחבלים אבל אין לי את האופי הזה. לכן החלטתי לפרוש".

לדברי פריינטי, הוא חשש להפוך לבלתי רלוונטי במשטרה. "אין שום שלדים", הוסיף, "חששתי שהדברים האלה יצופו והם באמת צפו. אני אומר חד-משמעית: עם השלדים האלה יכולתי להתמודד למפכ״לות".

ניצב פריינטי במטה מג"ב בירושלים, היוםצילום: אמיל סלמן

בהמשך הוסיף פריינטי כי החליט לפרוש מתוך "שיקולים משפחתיים ואישיים". "צר לי על הפרסומים השונים בעקבות ההחלטה שלי", הוסיף, "אני רוצה להודות לשר לביטחון הפנים ולמפכ"ל שכיבדו את החלטתי, ולשוטרי וקציני מחוז ירושלים על התקופה הקשה. אני אוהב את משטרת ישראל ואמשיך לאהוב אותה. אני מבקש מהתקשורת להניח לי ולתת לי לפרוש ממשטרת ישראל בצורה שקטה". 

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' התייחס היום לפרישת פריינטי ולעזיבת שלושה ניצבים נוספים בשנים האחרונות. "יש לנו משטרה טובה, אבל עברה בה רוח רעה. התופעות בצמרת המשטרה מטרידות אותי, ואני אתמודד איתן ואביא רוח אחרת" אמר השר במהלך מפגש עם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שקיים יחד עם מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו. 

מקורבים לשר טוענים כי בדבריו רמז השר להבאת מפכ"ל מחוץ לשורות המשטרה, כפי שפורסם ב"הארץ" על מועמדותו של האלוף (במיל') גדי שמני. על פי הערכות, לצד בחינת האפשרות להנחית מפכ"ל מחוץ למשטרה, אהרונוביץ' שוקל גם קידום קצינים מדרגים זוטרים יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ