מפכ"ל המשטרה: לא אהסס להדיח קצין שהעדיף את טובתו האישית על פני הארגון

המפכ"ל דנינו אמר את הדברים בפגישה שקיים היום עם קציני משטרה בכירים. לדבריו, "זו שעה קשה, יש לנו אחריות להשיב את הארגון למסלולו"

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, קיים היום (רביעי) שיחה עם קציני משטרה בעקבות הטלטלות הרבות שעוברות על משטרת ישראל. באחרונה נחשפו כמה פרשיות הנוגעות למעשיהם של קצינים בכירים, ופרשו בתוך פרק זמן קצר ארבעה ניצבים בשל נסיבות שונות. 

"בימים האחרונים משטרת ישראל עומדת במבחן לא פשוט. זו שעה קשה עבור הארגון,  וכשעיני הציבור נשואות אלינו, יש לנו אחריות להשיב את הארגון הזה למסלולו – ומיד", אמר דנינו. "לא אהסס להדיח קצין, ולא משנה דרגתו, אם יתברר שהעדיף את טובתו האישית על חשבון הנורמות הנהוגות בארגון". 

באשר לפרסומים ולשמועות הסובבות את נסיבות פרישתו של מפקד מחוז ירושלים, ניצב יוסי פריינטי, ולתחושה כי אין בשדרת הפיקוד הבכיר של הארגון מי שראוי להחליף את דנינו עם סיום כהונתו, אמר כי "מי שמנסה להטיל רפש בארגון ובשוטריו ייכשל כישלון חרוץ, ובסופו של יום יצטרך לתת דין וחשבון בפני הארגון ובפני הציבור. רוחות רעות נושבות מתוך הבית ומחוצה לו, רוחות הנופלות על אוזניים קשובות וזוכות להד ציבורי נרחב ולפגיעה קשה. כמי שעומד בראש הארגון, לא אתן לזעזע את קירות הבית, מבפנים או מבחוץ".

המפכ"ל דנינו בטקס העברת הפיקוד ביחידה 433צילום: עופר וקנין

עוד הוסיף דנינו כי "מחול השדים הזה נגמר היום, לא אתן לו להמשיך. לא יכול להתקבל על הדעת שארגון שלם עובר טלטלה בגלל אירוע כזה או אחר. משטרת ישראל אינה יכולה להרשות לעצמה להוריד הילוך אפילו לא לרגע אחד,  משום שאנחנו אמורים להציב בתפקידנו רף נורמטיבי ואתי מהגבוהים והמחמירים ביותר".

דנינו שיבח את הארגון שהוא עומד בראשו ואמר לקצינים כי "כל אחד ואחת מהיושבים כאן היום ישוב ליחידתו עוד היום ויעביר את המסר לאנשים שלו, שיש לנו משטרה חזקה, שיש לנו משטרה מצוינת, שיש לנו שוטרים שצריך להתגאות בהם, שיש לנו שוטרים שאנחנו עומדים מאחוריהם".

אתמול התייחס הניצב הפורש, יוסי פריינטי, להחלטתו בשיחה עם כתבים והביע מפורשות את חששו מחומרים מכפישים שייאספו בנוגע אליו. "התלבטתי הרבה זמן", סיפר, "הלכתי למפכ"ל דנינו לפני שלושה חודשים ואמרתי לו שאיני רוצה להיות מפכ״ל. הוא שכנע אותי להישאר במחוז ירושלים ולא ידע שבתקופה האחרונה גיבשתי החלטה לפרוש".

פריינטי הוסיף כי שוחח בעניין עם אשתו והחל לחוש בסביבתו שיש המבקשים למצוא חומרים מכפישים ביחס אליו. "אני לא מפנה אצבע מאשימה לאף אחד עם התגברות המירוץ למפכ״לות, אבל הרגשתי שיהיה מי שיחפש עליי", הדגיש, "אין לי עור של פיל, אני איש רגיש מאוד, אני יכול להילחם במחבלים אבל אין לי את האופי הזה. לכן החלטתי לפרוש".

לדברי פריינטי, הוא חשש להפוך לבלתי רלוונטי במשטרה. "אין שום שלדים", הוסיף, "חששתי שהדברים האלה יצופו והם באמת צפו. אני אומר חד-משמעית: עם השלדים האלה יכולתי להתמודד למפכ״לות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ