מח"ש בדקה תלונה לפיה ניצב קיים יחסי מין עם שוטרות הכפופות לו

התלונה הוגשה באופן אנונימי, ולא הובילה לפתיחת חקירה. במשטרה סבורים שמדובר בניסיון לסגירת חשבונות בין קצינים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בדקה תלונה אנונימית נגד ניצב נוסף במשטרה, לפיה הוא קיים יחסי מין עם שוטרות שמשרתות וששירתו תחת פיקודו. הבדיקה לא הובילה לפתיחת חקירה לאחר שלא הוגשו למח"ש תלונות מצד שוטרות, ואלו שתושאלו במסגרת הבדיקה, לא אישרו את החשדות. תלונה זהה הוגשה בעבר נגד אותו ניצב בגין אותם חשדות, אך מח"ש סגרה את התיק.

תלונה זו מגיעה אחרי שארבעה ניצבים כבר פרשו השנה מהמשטרה, ובמשטרה סבורים שזהו ניסיון של קצינים בכירים לסגור חשבונות האחד עם השני. אולם, אין זה אומר שמדובר בתלונת שווא. בתקופה האחרונה מקבלים במח"ש פניות רבות למעשים שנוגעים לפגיעה בטוהר המידות מצד קצינים בכירים, ובמשטרה טוענים כי כי חלק מהן מוגשות בשל ניסיונות חיסול מקצועיים של אותם בכירים.

בתוך כל הטלטלה שבה נמצא הארגון, צפוי מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו להודיע מחר על בחירתו של מפקד מחוז חדש לירושלים. זאת לאחר, שמפקד המחוז ניצב יוסי פריינטי הודיע במפתיע על פרישתו בתחילת השבוע. השר והמפכ"ל בודקים את האפשרות להציב את ניצב זוהר דביר כמפקד מחוז ירושלים. אפשרות נוספת היא שניצב צ'יקו אדרי, שמונה רק לאחרונה למפקד מחוז מרכז, יקבל את מחוז ירושלים ודביר ימונה למפקד מחוז מרכז.

דנינו התייחס היום לפרשיות האחרונות בשיחה עם קצינים בכירים במשטרה. דנינו אמר לקצינים שלאחרונה הם אלו שפוגעים במשטרה משום שהם ממהרים להוציא החוצה סיפורים ואירועים שפוגעים בתדמית המשטרה, אירועים שלטענתו גורמים לפגיעה בארגון. "רוחות רעות נושבות מתוך הבית ומחוצה לו, רוחות הנופלות על אוזניים קשובות וזוכות להד ציבורי נרחב ולפגיעה קשה. כמי שעומד בראש הארגון, לא אתן לזעזע את קירות הבית, מבפנים או מבחוץ", אמר המפכ"ל. לדבריו, בימים האחרונים משטרת ישראל עומדת במבחן לא פשוט. זו שעה קשה עבור הארגון, וכשעיני הציבור נשואות אלינו, יש לנו אחריות להשיב את הארגון הזה למסלולו – ומיד. לא אהסס להדיח קצין, ולא משנה דרגתו, אם יתברר שהעדיף את טובתו האישית על חשבון הנורמות הנהוגות בארגון".

דנינו פנה לקצינים ואמר כי "כולנו משרתי ציבור, באמונה לקחנו את החובה הזו על כתפינו ברגע שהחלטנו לשרת במשטרת ישראל בכלל, וכמפקדים בכירים בפרט. הציפיות מאתנו לכללי התנהגות באמות מידה מחמירות הן לגיטימיות. כל אחד ואחת מהיושבים כאן היום ישוב ליחידתו עוד היום ויעביר את המסר לאנשים שלו, שיש לנו משטרה חזקה, שיש לנו משטרה מצוינת, שיש לנו שוטרים שצריך להתגאות בהם, שיש לנו שוטרים שאנחנו עומדים מאחוריהם".

ממח"ש נמסר בתגובה כי "לידי המחלקה לחקירות שוטרים, כגוף חוקר, זורמים מטבע הדברים מידעים רבים ומגוונים ממקורות שונים המונעים מתוך אינטרסים שונים. חובתה של המחלקה לחקירות שוטרים לעיין במידעים אלה ולבדוק אותם כאשר ברור שבחלק גדול מהמקרים אפשר שהמידע יופרך או לא יבשיל לחקירה פלילית מסיבות שונות". לפי מח"ש, "גם המידע שבו עוסקים הפרסומים הערב לגבי טענה להטרדה מינית על ידי ניצב במשטרה אינו חורג מכלל זה ולעת הזו אין במח״ש חקירה פלילית בעניין. על פי מדיניות מח״ש כגוף חוקר, מח״ש לא מתייחסת לשאלות הנוגעות לבדיקות או חקירות, וזאת מטעמים ברורים, גם כאשר השאילתא היא מופרכת לחלוטין ואין בה שמץ של אמת. ויודגש כי אין באמירה כללית זו משום התייחסות למקרה ספציפי, בהתאם למדיניות הנוהגת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ