עונשו של דודי אפל קוצר בשליש, הוא ישתחרר בסוף החודש

הקבלן שהורשע בשלוש פרשיות שוחד היה אמור לרצות מאסר של שלוש שנים וחצי ולהשתחרר בפברואר 2016; כשנה וארבעה חודשים נוכו מעונשו

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר אישרה הבוקר (חמישי) לקצר בשליש את עונשו של הקבלן דודי אפל, המרצה מאסר בכלא מעשיהו לאחר שהורשע בשלוש פרשיות של שוחד.

על אפל נגזרו שלוש וחצי שנות מאסר, אותן החל לרצות באוגוסט 2012. בעקבות החלטת ועדת השחרורים הוא צפוי להשתחרר לקראת סוף החודשי הנוכחי, כשנה וארבעה חודשים לפני זמן השחרור המקורי - פברואר 2016. 

אפל הורשע ב-2010 בבית משפט השלום בתל אביב בשלוש עברות נפרדות של מתן שוחד, כששתיים מהן עוסקות בסיוע לקמפיינים של מתמודדים בבחירות לרשויות המקומיות - של בני רגב, ששימש כראש עיריית לוד, וזמיר בן ארי, ששימש כראש מועצת גבעת שמואל - מתוך ציפייה לקידום אינטרסים בתחום הנדל"ן. באישום השלישי הורשע אפל במתן שוחד לעודד טל, בכיר לשעבר במינהל מקרקעי ישראל.

אפל בבית המשפט ביום מתן גזר דינו ב-2012צילום: תומר אפלבאום

במארס 2012 דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב ערעור שהגיש אפל על הכרעת הדין ועל העונש שגזר עליו בית משפט השלום, והסכים להפחית מהקנס שהוטל עליו במסגרת גזר הדין - ממיליון שקל, לפחות מ-700 אלף שקל.

הרכב בראשותה של נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופטת דבורה ברלינר, קבע כי אפל לא נרתע משיחודן של דמויות מפתח בהקשר לקידום עסקיו ופעל בדרת חסרת מעצורים. "אפל הינו החוטא והמחטיא והדברים מקבלים משנה תוקף משמדובר בביצועה של סדרת עבירות מתן שוחד בדרך התנהלות שבשגרה".

בסיום פסק הדין הביעו השופטים שאט נפש מהמציאות שנפרשה בפניהם. לדבריהם, "כל שלושת האישומים שבפנינו חושפים תופעה של שחיתות קשה, מקיפה ומתוחכמת, שחיתות שמעידה על ריקבון ברשויות ציבוריות... נותן השוחד - אפל - ידע ידוע היטב מדוע הוא מוכן להשקיע בקניית השליטה בעיר לוד והעברתה לידיים שתוכלנה לסייע לו בעתיד. מקבל השוחד - רגב - היה מוכן למכור את יושרתו - כמעט היינו אומרים "למכור את בכורתו בנזיד עדשים" - ולקבל שוחד בסכומים ניכרים, ובלבד שלא יאבד את ראשות העיר לוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ