יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

אשה בשנות ה-30 לחייה הותקפה בצהריים (שני) באמצעות גרזן בכניסה לקיבוץ בארות יצחק שבחבל מודיעין. בן זוגה, בן 30, נעצר בחשד למעשה. הרקע לאירוע הוא ככל הנראה סכסוך בין בני הזוג. 

חובשים של מגן דוד אדום פינו את האשה במצב קשה לבית החולים בילינסון בפתח תקוה, כשהיא מורדמת ומונשמת וסובלת מפגיעת ראש. 

הגבר והאשה, שניהם ממוצא אתיופי, היו בני זוג אך לא היו נשואים ולא חיו יחד. היא סיימה את עבודתה באחד המפעלים באזור והוא המתין לה עם גרזן. ברגע שיצאה מהמקום הוא הכה אותה, ככל הנראה כשנסעה על כביש 40 סמוך לכניסה לקיבוץ. שוטרים שהוזעקו למקום החלו לרדוף אחריו ותפסו אותו. במשטרה טוענים כי לא היה רקע קודם או תלונה שהוגשה קודם.

זירת התקיפה בכניסה לקיבוץ בארות יצחק, היוםצילום: דוברות מד"א מרחב ירקון

חובש בכיר במד"א, עזריאל גרוס, שהגיע למקום סיפר כי "על הכביש בסמוך לרכב שכבה אישה כבת 30 עם חבלת ראש קשה מאוד, הענקתי לה טיפול רפואי ראשוני בשטח שכלל הנשמה וחבישה ולאחר הטיפול בשטח היא פונתה בניידת טיפול נמרץ". 

על פי נתוני עמותת סל"ע, המסייעת לעולים שפקד אותם אסון, בין השנים 2001-2011 נרצחו 28 נשים ממוצא אתיופי על ידי בני זוגן. דו"ח מבקר המדינה מ-2012 קבע כי ישנם ליקויים בטיפול רשויות הרווחה בשלטון המקומי בנפגעות אלימות במשפחה, ובמיוחד בטיפול בנשים יוצאות אתיופיה וערביות.

המבקר כתב כי למרות השיעור הגבוה של מעשי רצח במשפחה בקרב יוצאי אתיופיה, המלצות ועדה בין-משרדית, "בדבר הסברה מיוחדת לקהילות עולים פטריארכליות", לא מולאו. לפיכך, חוברות מידע ברוסית ובאמהרית לא עודכנו שנים ולא הופצו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ