השופט יצחק כהן נחקר באזהרה במשך 11 שעות בחשד לעבירות מין

נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת חשוד בהטרדה מינית ובמעשים מגונים. בחודש שעבר הורה היועץ המשפטי לממשלה לחקור אותו

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

השופט , נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת החשוד בביצוע עבירות מין, נחקר היום (שלישי) באזהרה במשך 11 שעות ביחידת להב 433. זאת לאחר שבשבוע שעבר לחקור אותו. לאור החלטת היועץ פנתה שרת המשפטים ציפי לבני לנשיא בית המשפט העליון, אשר גרוניס, כדי שיביא להשעייתו של כהן לאלתר עד לסיום החקירה בעניינו.

בתחילת החודש שעבר הורה וינשטיין נגד השופט כהן בחשד לעבירות מין ובהן הטרדה מינית ומעשים מגונים. בעקבות זאת הודיעו לבני וגרוניס על הסרת שמו של כהן מרשימת המועמדים לכהונה בעליון.

כהן, ששכר לאחרונה את שירותיו של שר המשפטים לשעבר דוד ליבאי, המשמש כיום כסנגור פרטי, הכחיש עד כה את הדיווחים בסוגיה וטען כי מדובר בעלילה. היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, אישר בשבוע שעבר את חקירתו באזהרה, לאחר שנגבו עדויות מכמה מתלוננות נגדו בחשד להטרדות מיניות.

כהן יצא לחופשה בחודש שעבר, כשהנימוק הרשמי לכך היה הקדמת חופשתו המתוכננת ממילא לרגל חתונת בתו. בשבוע שעבר נערכה החתונה, אליה הגיעו כמה שופטים ובהם נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים, דוד חשין, נשיא בית המשפט המחוזי בבאר שבע, יוסף אלון, ונשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, יוסף אלרון. כהן מוגדר עדיין כמצוי בחופשה, זאת על אף ששרת המשפטים, ציפי לבני, קראה לנשיא בית המשפט העליון להשעותו כל עוד מתנהלת נגדו חקירה. בשלב זה גרוניס טרם השעה את כהן.

השופט כהן באוגוסט האחרוןצילום: אילן אסייג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ