נרצח תושב סילוואן בשל סכסוך שכנים, על רקע טענות למכירת נכסים ליהודים

לטענת תושבי השכונה, זהות הרוצח ידועה, והוא בעצמו בן למשפחה שאל ביתה נכנסו בשבוע שעבר הצעירים היהודים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חשד לרצח במזרח ירושלים: תושב שכונת סילוואן נדקר אמש (חמישי) למוות בבטנו. לדברי גורמים בכפר הרקע למעשה הוא סכסוך משפחתי על רקע מכירת בית ליהודים. הנדקר, כבן 50, פונה לבית החולים אל מקאסד ושם נקבע מותו. במשטרת ירושלים פתחו בחקירה.

הנדקר, ועל פי טענות התושבים גם הדוקר, הוא בן לאחת המשפחות שלביתה נכנסו בתחילת שבוע שעבר צעירים יהודים, ששוהים בבית עד לאכלוסו בידי דיירים קבועים. 

התושבים בסילוואן מסבירים כי הרקע לרצח היה ויכוח על גרם מדרגות בין שכנים שהם גם בני דודים. לבית סמוך, השייך גם הוא לאותה משפחה, נכנסו יהודים בשבוע שעבר ובימים האחרונים הועלו טענות בנוגע לבית נוסף של המשפחה שגם הוא נמכר לידי מתנחלים. לדברי גורם פוליטי בכפר, הטענות שהמשפחה מכרה בית נוסף ליהודים אינן נכונות והן לא הסיבה הישירה לרצח. עם זאת הוסיף אותו גורם כי "כל מה שקרה בשבוע שעבר הגביר את המתח בתוך המשפחה והדבר הוביל לרצח". 

מאז כניסת המתנחלים לכ-25 דירות בלילה אחד לפני כשבוע, גבר מאוד המתח בסילוואן. רבים מתושבי השכונה מפנים אצבע מאשימה כלפי מי מהתושבים שמכר את הנכסים ליהודים. בין היתר נטען כי פריד חאג' יחיא, בכיר לשעבר בפלג הדרומי של התנועה האסלאמית, היה מעורב בעסקאות. בשיחה עם "הארץ", הכחיש חאג' יחיא את מעורבותו במכירת נכסים ליהודים.

שכונת סילוואן בירושלים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ