תושבים בסילוואן: הרצח אתמול היה על רקע סכסוך שכנים

התושבים סותרים את דברי שכניהם, שטענו אתמול שהרקע לרצח היה מכירת בית ליהודים; עם זאת לדבריהם הנושא העלה את רמת המתח בכפר

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

דקירתו למוות של תושב סילוואן (50) היתה ככל הנראה בשל סכסוך שכנים, כך לטענת תושבים בשכונה, זאת בניגוד לדברי גורמים בכפר שפורסמו אתמול (חמישי), לפיהם הוא נדקר על ידי קרוב משפחתו על רקע טענות בדבר מכירת בתים ליהודים. עם זאת, תושבים בסילוואן אומרים כי כניסת מתנחלים לבית סמוך, שגם הוא היה שייך לאותה משפחה, הוסיפה למתח הרב בין בני המשפחה ועמדה ברקע הוויכוח שהוביל לרצח. במשטרת ירושלים ממשיכים בחקירת האירוע.

הדקירה אירעה אתמול בערב לאחר ששני קרובי המשפחה התווכחו על פירוק גרם מדרגות שעובר בין בתיהם. בשבוע שעבר ניסו גורמים בשכונה לגשר בין הצדדים, אך זה נכשל ואתמול במהלך הוויכוח שלף אחד מבני המשפחה סכין ודקר את קרובו בבטנו. הוא פונה במצב קשה לבית החולים אל-מקאסד ושם נקבע מותו.

אתמול נטען כי הרקע למעשה היה שמועה כי בית נוסף השייך למשפחה עתיד לעבור לידי יהודים. אולם בדיקה שנעשתה הבוקר העלתה כי הבית לא נמכר. עם זאת, על רקע כניסת מתנחלים לכ-25 דירות בשכונה בשבוע שעבר גבר מאוד המתח בין התושבים הפלסטינים שהאשימו זה את זה בשיתוף פעולה עם המתנחלים.

בימים האחרונים גם נפוץ כרוז המאשים את בני אותה המשפחה במכירת בתים. "הרצח היה בגלל המדרגות אבל כל מה שקרה בשבוע שעבר הגביר מאוד את המתח בתוך המשפחה", אמר אחד התושבים. "היום מספיק שאתה קונה רכב חדש כדי שיאשימו אותך שאתה משתף פעולה עם היהודים".

מתחם עיר דוד על רקע שכונת סילוואןצילום: מיכל פתאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ