אהרונוביץ' בביקורת בוטה על דנינו: שיתעסק בענייניו ולא במינוי המפכ"ל הבא

לאחר שדנינו התבטא נגד מינוי מפכ"ל מחוץ למשטרה, אמר אהרונוביץ' שזו "אמירה אומללה". בתגובה מסר המפכ"ל כי הדברים "לא ראויים להתייחסות"

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', הגיב היום (שני) באופן בוטה להתבטאויותיו של מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, באשר להליך מינוי המפכ"ל הבא, וקרא לו "להתעסק בענייניו שלו".

בראיון שפורסם בסוף השבוע האחרון "בידיעות אחרונות", אמר דנינו כי "הסיכוי של מועמד מבחוץ ללמוד את תפקיד המפכ"ל בלי רקע משטרתי קודם לא גבוה. אני יכול להעיד על זה: לניסיון שצברתי בתפקידים קודמים היה משקל גדול בעבודה שלי כמפכ"ל‭."‬ 

השר נשאל היום בעת ביקור ברחבת הכותל אם הוא רואה עין בעין עם המפכ"ל בעניין זה, והשיב: "אני לא רואה עין בעין. אני רואה אמירה אומללה מאוד של מפכ"ל מכהן שבא לתת לי עצות דרך עיתון. דברים כאלו לא צריכים להיות. אני דוחה אותם ולא מקבל אותם וטוב שהמפכ"ל יתעסק בענייניו ולא בענייני המפכ"ל הבא". האזינו לדברי השר לביטחון הפנים:

בעקבות דבריו של אהרונוביץ', מסר דובר המשטרה כי המפכ"ל אינו מתכוון להתייחס להתבטאויותיו של השר לביטחון הפנים, והדגיש כי הדברים אינם ראויים להתייחסות בכלי התקשורת.

מקורביו של השר אהרונוביץ' סיפרו כי הוא ראה בראיון של דנינו סוג של חיסול חשבונות מולו. לטענתם, לא מדובר רק באמירה על המפכ"ל הבא, ומה שהרגיז את אהרונוביץ' הוא לא הדברים שאמר המפכ"ל, אלא מה שלא אמר.

בראיון לעיתונאי נחום ברנע, התייחס דנינו להגדלת תקציב המשטרה ולהגדלת כוח האדם במאות שוטרים חדשים שהצטרפו לארגון, אך לא הזכיר שמי שעמד מאחורי המהלכים הללו היה השר לביטחון הפנים. אהרונוביץ' קידם את המהלכים מול האוצר, וחלקם החלו לקרום עור וגידים עוד בתקופת המפכ"ל הקודם, דודי כהן.

יצחק אהרונוביץ' בביקור ברחבת הכותל, הבוקרצילום: אמיל סלמן

"בלי שום בושה, ובאופן הכי בוטה ומכוון הוא לא הזכיר את פועלו של השר בנושא", אמר אדם המקורב לאהרונוביץ'. "יוחנן יודע בדיוק מי הביא את הכספים ואת התקציבים. הוא היתמם באותו ראיון שהוא לא יודע לשווק את עצמו. הוא עוסק כל יום, כל היום, בשיווק של עצמו ליום שאחרי, ורומס את כל מי שעבד איתו. גם את השוטרים והקצינים שלו". 

אהרונוביץ' כבר החל בחיפושים אחר מועמדים אפשריים לתפקיד המפכ"ל הבא, חלקם פרשו רק לאחרונה מהצבא. עם השמות שעלו נמנים האלופים במילואים גדי שמני וטל רוסו, שנכון לשלב זה קיבלו מסרים בניסיון לעניין אותם בתפקיד, ולא פנייה רשמית.

בראיון מיום שישי האחרון, החיט דנינו החליט לצאת נגד המהלך באופן גלוי מול השר. "בעבר דנינו היה בעד הבאת גורם מבחוץ במקום יואב סגלוביץ' לראש אח"ם (אגף החקירות והמודיעין)", אמרו מקורבים לשר. "מעולם לא נטען שהמפכ"ל יהיה מבחוץ, יש כל מיני אפשריות שנבחנות, אין החלטה וגם לא תהיה בקרוב. טוב שהוא יתעסק בענייניו שלו ולא של השר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ