על רקע העימות ביניהם דנינו ואהרונוביץ' סיכמו לא לעסוק במינוי המפכ"ל בפומבי

בהודעה משותפת מטעם השר לביטחון הפנים והמפכ"ל נכתב כי השניים נפגשו ברוח טובה והחליטו כי זהות מפקד המשטרה הבא אינה רלוונטית כעת

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

על רקע העימות המתוקשר ביניהם בימים האחרונים, פירסמו היום (שלישי) השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ומפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו הודעה משותפת בה נכתב כי הם סיכמו לא לעסוק במינוי המפכ"ל הבא בפומבי. 

בהודעה נכתב כי השניים קיימו הבוקר פגישת עבודה משותפת בארבע עיניים בלשכת השר בתל אביב, שנערכה ברוח טובה. עוד צוין כי הם דנו במהלכה בסוגיות עבודה שוטפות בסוגיית מינוי המפכ"ל הבא, בעקבות הפרסומים על יחסים מתוחים בימים האחרונים.

בפגישה סוכם כי לא יהיה יותר דיון פומבי בסוגיית המינוי וכי דיון אודות זהותו של המפכ"ל העתידי אינו רלוונטי כעת. עוד הסכימו השניים כי עיסוק תקשורתי כזה או אחר בנושא זה יש בו כדי לפגוע ביכולת של המשטרה על כל קציניה ושוטריה לעמוד באתגרים הניצבים לפניה. 

אהרונוביץ' ודנינו באוגוסט האחרוןצילום: עופר וקנין

הביקורת הפומבית של השניים אחד נגד השני הגיעה אתמול לשיאה כאשר אהרונוביץ' הגיב באופן בוטה להתבטאויותיו של דנינו, באשר להליך מינוי המפכ"ל הבא, וקרא לו "להתעסק בענייניו שלו".

בראיון שפורסם בסוף השבוע האחרון "בידיעות אחרונות", אמר דנינו כי "הסיכוי של מועמד מבחוץ ללמוד את תפקיד המפכ"ל בלי רקע משטרתי קודם לא גבוה. אני יכול להעיד על זה: לניסיון שצברתי בתפקידים קודמים היה משקל גדול בעבודה שלי כמפכ"ל‭."‬ 

השר נשאל אתמול בעת ביקור ברחבת הכותל אם הוא רואה עין בעין עם המפכ"ל בעניין זה, והשיב: "אני לא רואה עין בעין. אני רואה אמירה אומללה מאוד של מפכ"ל מכהן שבא לתת לי עצות דרך עיתון. דברים כאלו לא צריכים להיות. אני דוחה אותם ולא מקבל אותם וטוב שהמפכ"ל יתעסק בענייניו ולא בענייני המפכ"ל הבא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ