ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

פרקליטות מחוז חיפה הגישה בשבוע שעבר כתב אישום נגד זכריה אחמד עזירי המואשם כי היה מעורב בפיצוץ בלוני הגז בבניין בעכו העתיקה לפני כשמונה חודשים. מעשה זה הביא אז לקריסת הבניין ולמותם של חמישה בני אדם, בהם ילד בן 9.

כחודשיים לאחר המקרה הוגשו כתבי אישום נגד שני תושבי עכו, עומר חלואני ומחמד ג'ראחי בגין חמישה מעשי רצח, הצתה וקשירת קשר לביצוע פשע. אלא שעזירי - בן 19 ותושב עכו אף הוא - שנפגע בפיצוץ היה שרוי בתרדמת.

עתה, לאחר שבחודש שעבר שוחרר מבית החולים, הוגש גם נגדו כתב אישום לבית המשפט המחוזי בחיפה, בגין קשירת קשר לביצוע פשע, הצתה ורצח תוך ביצוע עבירה. ביום רביעי תחל שמיעת הראיות במשפטם של השלושה.

לפי האישום, השלושה קשרו קשר להצית מתקן תקשורת של חברת פלאפון, שהותקן בדירה בבניין מגורים. בפברואר האחרון, באו השלושה באמצע הלילה לדירה בבניין, שפכו בה חומר דליק והציתו אותו כדי לפגוע במתקן התקשורת - ביודעם כי בשעה זו נמצאים דיירי הבניין בדירותיהם. כתוצאה מההצתה חל פיצוץ שהביא לקריסת שלוש קומות בצדו הצפון־מזרחי של הבניין ושתי קומות בצדו הדרום־מערבי. הקריסה גרמה למותם של חמישה אזרחים אשר שהו בדירותיהם באותה עת.

שלושת הנאשמים נלכדו בין ההריסות וחולצו על ידי אזרחים וכוחות ההצלה. עזירי אושפז בבית החולים כשהוא מחוסר הכרה ורק בתחילת אפריל שבה אליו הכרתו. בתחילת החודש שעבר שוחרר לביתו.

הריסות הבניין שקרס, בפברואר האחרוןצילום: רמי שלוש

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ