המשטרה: ניסיון לחסל דמות מפתח בפרשת אלון חסן

אופנוען ירה הבוקר בכפר סבא צרור כדורים לעבר רכב ממוגן, אולם יושביו לא נפגעו. חקירת המקרה הועברה ללהב 433

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

רוכב אופנוע ירה הבוקר (שלישי) צרור כדורים לעבר רכב ממוגן בכפר סבא, בו נסע איש עסקים תושב אשדוד המשמש עד בתיק נגד יניב בלטר, שותפו העסקי היו"ר המושעה של ועד עובדי נמל אשדוד אלון חסן.

במשטרה מעריכים כי היה זה ניסיון לחסל דמות מפתח בפרשת חסן. עדותו של האיש בתיק בלטר עשויה להשפיע באופן משמעותי גם על פרשת השחיתות בנמל אשדוד, שבה חסן הוא החשוד המרכזי.

העד נסע ברכב עם אשתו ובנו, איש מהם לא נפגע מהירי. עדי ראייה סיפרו כי האיש עצר עם מכוניתו בפינת הרחובות ויצמן ותל חי, כשרוכב אופנוע התקרב אליו וירה לעבר הדלת לפחות שמונה כדורים.  

הרכב הירוי בכפר סבא, הבוקר

בשל רגישות הפרשה הוחלט להעביר את חקירת המקרה לטיפול יחידת להב 433, שם נחקרת גם פרשת חסן.

חסן נחקר במאי האחרון בחשד שפעל בכוח כדי לקדם את עסקיו הפרטיים בנמל אשדוד, וכן קיבל לכאורה לכיסו כספים כדי לקדם את האינטרס העסקי של אחרים. כל זאת תוך הסתרת מקור הכספים שקיבל במסגרת עסקים אלה. הוא נחקר בחשדות לסחיטה באיומים, קבלת שוחד, הלבנת הון ומרמה והפרת אמונים.

תחקיר "הארץ" שפורסם ב-2013 חשף כי דוד חסן, בן דודו של אלון חסן, ושותפו לשיפודייה באשדוד יניב בלטר, פנו בשנתיים האחרונות לחברות שנתקלו בבעיות בעבודתן בנמל, בעיקר בתחום האכיפה הסביבתית, והציעו "לפתור את הבעיות" תמורת תשלום בגין שירותי פיקוח לחברת דנה. זאת במקביל ל"הסדר" שנוי במחלוקת שאליו הגיע חסן עם פקח המשרד להגנת הסביבה בנמל - שהושעה בעקבות כך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ