הפרקליטות דורשת לגזור על גואל רצון עשרות שנות מאסר

רצון הורשע בחודש שעבר בעבירות מין ובהן אונס בשש מתוך שבע המתלוננות נגדו. בדיון היום הוצגו תסקירים המנתחים את הנזקים שגרם לחלקן

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

הפרקליטות מבקשת להטיל על גואל רצון, שהורשע בביצוע שורה של עבירות מין בשש נשים, עונש מאסר של "עשרות שנים בכלא". בדיון בדלתיים סגורות שנערך היום (רביעי) בשלב הטיעונים לעונש בבית המשפט המחוזי בתל אביב, סירבה התובעת, דליה אברמוף מפרקליטות מחוז תל אביב, לנקוב במספר שנות המאסר המדויק חרף בקשות השופטים.

בחודש שעבר הורשע רצון בביצוע עבירות מין בשש מתוך שבע המתלוננות שהעידו נגדו, בהן בנותיו ומרביתן קטינות. בין היתר, הוא הורשע בביצוע אונס בנסיבות מחמירות, עבירות מין במשפחה, מעשי סדום ומעשים מגונים. כמו כן, הוא הורשע בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות - לאחר שאחת מנשותיו שילמה לו 140 אלף שקל בתמורה לתשומת לבו ולהסכמתו כי תתלווה אליו לנסיעה למרוקו. בנוסף, דרש ממנה רצון כסף לצורך כיסוי חוב שכלל לא היה קיים.

בסך הכל, הורשע רצון בשבעה אישומים: ששה מהם בעבירות מין והשביעי בקבלת דבר במרמה. העונש המירבי על עבירת אינוס בתוך המשפחה - החמורה מבין העבירות בהן הורשע רצון - הוא 20 שנות מאסר. בין היתר, הפרקליטות ביקשה להטיל עליו בין 16–20 שנות מאסר על עבירת אונס, ואת העונשים המרביים בגלל הרשעתו במעשים מגונים, בעילה אסורה בהסכמה ועוד. כל אחד מהאישומים כולל ריבוי מקרים, ועל כן דרשה הפרקליטות להחמיר בעונשו כך שישקף את חומרת העבירות והיקפן.

גואל רצון בבית המשפטצילום: מוטי מילרוד

אברמוף הציגה פסקי דין בהם נגזרו עונשים של כ–25 שנות מאסר על ביצוע עבירות מין במשפחה. כמו כן, היא הגישה שלושה תסקירים המנתחים את מצבן של שלוש מהמתלוננות נגד רצון ואת הנזקים שגרם להן. היא דרשה גם כי גזר הדין יכלול פיצוי לנשים שבהן פגע.

מנגד, טענה סנגוריתו של רצון, עו"ד שלומציון מנדלמן גבאי, המייצגת אותו מטעם הסנגוריה הציבורית, כי רוב האישומים מתייחסים לעבירות שאירעו לפני 15 שנה, וכי על השופטים להתחשב בזמן הרב שחלף מאז. עוד ציינה כי רצון זוכה מהעבירה המרכזית בכתב האישום נגדו - החזקה בתנאי עבדות, וכי חלק מהעבירות נגדו הוגדרו כאונס מכיוון שמדובר בבנותיו, אולם יחסי המין קוימו בהסכמה.

מועד מתן גזר הדין טרם נקבע, אך הוא אמור להימסר עד 9 בדצמבר, המועד האחרון שבו ראש הרכב השופטים, נורית אחיטוב - שפרשה לאחרונה מכס השיפוט, יכולה להמשיך ולפרסם החלטות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ