רויטל חובל
רויטל חובל

הפרקליטות הגישה הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד וואהל קעיק, תושב טייבה בן 46, בגין רצח יוסף חאג' יחיא, מנהל תיכון עמל ביישוב, ב-25 באוגוסט. לפי כתב האישום, הרקע והמניע לרצח הוא סכסוך שהתגלע סביב מכרז להפעלת מזנונים בבית הספר בו זכה קעיק בסיוע אשתו באוגוסט אשתקד.

קעיק סבר כי הזיכיון שלו מקנה לו זכות להפעיל את כל המזנונים בשטח בית הספר, בהם מזנונים שהופעלו על ידי אחרים. "משהמשיכו אלה (שני בעלי מזנון) בהפעלת המזנונים תוך שזכו לגיבוי גם מצד המנוח, חש המשיב תסכול וכעס ופעל ללא לאות להיוותר מפעיל המזנון הבלעדי במקום, בין היתר, באמצעות הפעלת לחץ ואיומים על גורמים בעירייה, מפעילי המזנונים והמנוח", נכתב בכתב האישום. "על רקע הסכסוך, ולאחר שנודע למשיב כי פעולותיו עלו בתוהו, ולמעשה עתיד להיכנס מפעיל חלופי לאחד המזנונים בשטח בית הספר, גמלה בלבו ההחלטה לרצוח את המנוח, שנתפס בעיניו כמי שחפץ ברעתו ופועל נגדו".

בבקשתה לעצור את קעיק עד תום ההליכים, מפרטת הפרקליטות את הראיות שבידה, בין היתר המניע לביצוע הרצח עליו העידו בני משפחתו, מכריו וראיון שהעניק לעיתון מקומי. עוד מצוין כי לפני הרצח, הגישו יחיא ואחרים תלונות במשטרה נגד קעיק, שם סיפרו על איומים סביב הפעלת המזנון. בעקבות התלונה, נאסר עליו להתקרב לבית הספר למשך 15 יום, אך הוא הפר את הצו.

וואהל קעיק בבית המשפט בפתח תקוה, בתחילת השבועצילום: דודו בכר

ברשימת הראיות מצוין כי אחד העדים שעבד עם קעיק, סיפר במשטרה כי שמע את קעיק משוחח עם אחיו על יחיא, יום לפני הרצח, ואמר "אנחנו הולכים לגמור עם הנושא הזה". לפי עדות זו, קעיק נשמע גם אומר שאינו יכול לסבול יותר, שהפסיד הרבה כספים וכי "יזיין אותו". ברשימת הראיות מצוינים גם סרטונים ממצלמות אבטחה בבית הספר בהם מתועד הרוצח, רעול פנים, לבוש בגדים שחורים, חובש כובע, עוטה כפפות לבנות וכשבידו הימנית אקדח ובידו השמאלית מטריה, נכנס לשטח בית הספר ובהמשך מגיע אל משרדו של המנוח. שניות לאחר הירי לעבר המנהל, תועד הרוצח נמלט מהמקום במסלול בו הגיע. עדי ראייה שנכחו במקום זיהו את קעיק כרעול הפנים שמופיע בסרטון, יחד עם שחזור מסלול הרכב של קעיק וחוות דעת שמצביעה על דמיון בין ההליכה של האדם בסרטון לבין קעיק.

קעיק מצדו שמר על שתיקה במהלך חקירותיו, נמנע מלענות לשאלות החוקרים ולמסור אליבי. הוא בעל עבר פלילי הכולל תשע הרשעות קודמות בעבירות אלימות בהן תקיפה הגורמת חבלה של ממש, פציעה, תקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו וחבלה חמורה. כמו כן לחובתו הרשעות גם בעבירות רכוש, גרימת מוות ברשלנות ועבירות תעבורה והוא אף ריצה כמה עונשי מאסר בפועל. בנוסף, תלוי ועומד נגדו כתב אישום בגין איומים על יוסף גמעה, מהנדס הוועדה המקומית של טייבה, ועל אריק ברמי, ראש העיר טייבה, על רקע ניהול הליך משפטי להריסת המסעדה שבבעלותו. וכן, כי שלושה שבועות לאחר מכן ניסה לתקוף את יוסף גמעה והשליך לעברו אבנים.

זירת הרצח בבית הספר בטייבהצילום: ג'קי חורי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ