בוסיינה אבו גאנם, תושבת רמלה בת 31 ואם לשישה, נורתה הערב (שבת) למוות בעיר. אחד מבניה שהה עמה ברכב אך יצא ממנו לפני שנורתה. כוחות משטרה שהוזעקו למקום פתחו בחקירת האירוע. תשע מבנות משפחת אבו גאנם, בהן אחותה ואמה החורגת של הנרצחת הערב, נרצחו בין השנים 2007-2000, ככל הנראה על ידי גברים מהמשפחה או שליחיהם.

במגן דוד אדום אמרו כי בשעה 20:10 נמסר למרחב איילון על צעירה שנורתה בכלי רכב ברחוב האשל בעיר. חובשים ופראמדיקים שהגיעו למקום טיפלו בה בשטח ולאחר מכן פינו אותה אל בית החולים אסף הרופא בצריפין, תוך שהם מבצעים בה פעולות החייאה. מאוחר יותר מתה הצעירה מפצעיה.

תושבת השכונה סיפרה הערב ל"הארץ" כי "המנוחה הגיעה ברכב וחנתה בחניון ציבורי בשכונה. במקום מתגורר קרוב משפחה שלה, וככל הנראה ילד שהיה עמה ירד מהרכב וכנראה פנה לאחד מהבתים בשכונה בעוד המנוחה המתינה בתוך הרכב". עוד סיפרה התושבת כי "שמעתי בין חמש לשש יריות וראיתי שאנשים התחילו לרוץ לכיוון הרכב, ואמרו שיש אשה שנפגעה קשה מאוד". הנרצחת היתה גרושה והתגוררה יחד עם אמה ברמלה.  

אבו גאנם

תשע מבנות המשפחה, כאמור, נרצחו בין השנים 2007-2000, ככל הנראה על ידי גברים מהמשפחה או שליחיהם.

נאיפה אבו גאנם היתה הראשונה שנרצחה, בהיותה בת 30. בעלה היה החשוד המרכזי, אך לא הורשע מעולם. שש שנים מאוחר יותר נרצחה בתה של נאיפה, שריהאן, בגיל 16 בלבד. בתה השנייה של נאיפה - דליה, נעלמה באותו הגיל בדיוק וגופתה לא נמצאה עד היום. בין לבין נרצחו במשפחה גם סברין, סוזאן, זינאת, עמירה, רים, וחמדה אבו גאנם.

הסיבות היו מגוונות: רים נרצחה משום שסירבה לשידוך, ואילו חמדה נרצחה בשל ריבוי שיחות טלפון. רק במקרה האחרון, של חמדה, הסכימו לראשונה בנות משפחה להעיד נגד אחיה, שנחשד ברצח, וחשפו מעט מחיי האימים במשפחה שבה ימיה של כל אשה ספורים. בסופו של דבר הורשעו גברים מהמשפחה בתיקי הרצח של חמדה ושל רים.

זירת הרצח ברמלה, הערבצילום: תומר אפלבאום

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ