הותר לפרסום: התפתחות בחקירת רצח הנערה נועה אייל

בית המשפט התיר לפרסום כי חלה התקדמות בחקירת הפרשה מ-1998. אייל, בת 17, עלתה על טרמפ ונאנסה ונרצחה. מבצע המעשה לא נתפס עד היום

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

התפתחות בחקירת רצח הנערה נועה אייל בירושלים ב-1998: בית משפט השלום בירושלים התיר היום (רביעי) לפרסום כי "היחידה המרכזית של משטרת מחוז ירושלים מודיעה על התפתחות בתיק הרצח של נועה אייל".

מקרה הרצח התרחש בפברואר 1998. אייל, תלמידת תיכון בת 17 הלכה עם חברה אלדד בריברום אל תחנת אוטובוס בכיכר הדוידקה בבירה, לאחר שצפו בסרט בבית קולנוע במרכז העיר. השניים נפרדו סמוך לחצות - אייל נשארה בתחנה, ואילו בריברום הלך לתחנה סמוכה, בדרכו לביתו שבמעלה אדומים.

מאוחר יותר סיפר בריברום לחוקרים, כי מחלון האוטובוס שלו הבחין באייל רצה לעבר אוטובוס, שלא היה זה שעליו היתה אמורה לעלות. מהחקירה עלה, שאייל לא עלתה על אוטובוס זה, אלא המשיכה להמתין בתחנה, ככל הנראה לאוטובוס אחר שנוסע לשכונת מגוריה, רמות.

הרחוב שבו היתה תחנת האוטובוס היה שומם באותה שעה, למעט נהג מונית שחנה במקום ושני אברכים שעמדו לא רחוק משם. נהג המונית סיפר בחקירתו שהבחין בנערה וכן במכונית לבנה - הוא משוכנע שמדובר ב"פורד אסקורט" - שחנתה בשולי תחנת האוטובוס. פרט חשוב שהוסיף היה שעל החלון האחורי של המכונית היו מדבקות רבות, בהן אחת של חטיבת "גולני". נהג המונית סיפר, שבין אייל לנהג המכונית - אותו לא ראה - התפתחה שיחה ובשלב מסוים נכנסה הנערה לתוך הרכב, שנהפך ל"טרמפ המוות" שלה.

בבוקר המחרת, משהבחינו הוריה של אייל כי בתם לא שבה, החלו החיפושים אחריה. בערבו של אותו יום מצאו חבריה ללימודים את גופתה ביער רמות שבצפון העיר. לחוקרים התברר שאייל נאנסה בטרם נרצחה. חוקרי המשטרה לא מצאו בזירת הרצח ממצאים, שיכלו להביא לפענוח מיידי של הפשע. אבל הם כן מצאו דגימות דנ"א של הרוצח על הגופה, וכמה פיסות בד שעשויות להיות שלו. כמה חשודים נעצרו במהלך השנים, אולם הם שוחררו.

משפחתה של נועה אייל מסרה בתגובה כי "המשפחה נסערת ונרגשת מאוד. אנחנו מבקשים לחזק את ידי המשטרה ומבקשים מהתקשורת לתת למשטרה לעשות את עבודה ביסודיות כדי שהצדק ייצא לאור. נבקש לאפשר למשפחה לעכל בשקט את הידיעות הללו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ