שולה זקן בחקירתה הנגדית על אולמרט: "האיש עבריין ומושחת"

סנגורו של רה"מ לשעבר האשים את זקן בניסיון סחיטה, היא טענה ששיקרה רק כדי להגן על אולמרט: "הוא נאשם סדרתי, שיצא מהכל רק כי לא דיברתי"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

גם בתום היום הראשון של החקירה הנגדית על ידי סנגורו של אהוד אולמרט, איל רוזובסקי, שולה זקן היתה אסרטיבית, נחושה ובוטה במילותיה נגד האיש שאותו כינתה "מפעל חיי". קו ההגנה של אולמרט כפי שבא לידי ביטוי בשאלותיו של רוזובסקי גרס שזקן תכננה מראש להפליל אותו כדי לסחוט ממנו כספים וכי היא אשה מושחתת ושקרנית, שהיתה מוכנה לעשות הכל כדי להציל את עצמה מהעונש הכבד שציפה לה בתיק הולילנד. מנגד טענה זקן כי אולמרט הוא "איש עבריין ומושחת" והוא שגרם לה לשקר. החקירה הנגדית תימשך ביום רביעי הבא.

רוזובסקי הציג את זקן כמי שמוכנה לשקר בשביל כסף. "אמרת שאולמרט קנה את שקרייך. האם יש לך מחסום מוסרי?", שאל הסנגור. "מוסריות לא קיימת באולם הזה. השקרים שלי היו לבקשתו והכסף נועד לעורכי הדין שיגנו עליי, על מנת שאוכל לשקר את השקרים שהוא ביקש ממני", השיבה זקן בתקיפות. "היית משקרת גם בלי הכסף?", התעקש הסנגור. "הייתי משקרת בשבילו. אף פעם לא אמרתי לו 'לא' לשום דבר".

בפתח הדיון הודיע התובע אורי קורב כי בתום הדיון הקודם ניסה אולמרט ליצור קשר עם זקן, אך אולמרט עצמו הכחיש. לאורך הדיון הוא זרק הערות ועקיצות רבות, לרבות: "עליי לא מאיימים, גם לא החברה של יאיר ביטון" (הקבלן "ב. יאיר"). הוא גם כינה את קורב "שקרן".

זקן בבית המשפט, היום. "אולמרט היה אלוהים בשבילי"צילום: אוריה תדמור

"יש לך קריירה ארוכה עם מר אולמרט, הוא היה עבורך כמו אבא, מפעל חיים, היית מוכנה לשקר בשבילו. ראינו בישיבה הקודמת שנאה עצומה שלך אליו. היית רוצה לראות אותו בבית סוהר", הטיח בה רוזובסקי. "אין לי שום עניין שיילך לכלא. בינתיים אני יושבת בכלא, אני זו שמשלמת את המחירים על טעויות שהודיתי בהן", השיבה זקן. "שיקום מי שרואה בעיני ניצוץ של שנאה, אני מאוכזבת, כואבת, אבל שונאת? אל תגיד לי את זה".

אולמרט מגיע לבית המשפט, הבוקרצילום: אמיל סלמן

זקן תיארה את נקודת המפנה ביחסים בינה לבין האיש שהעריצה כשסנגורו של אולמרט בתיק הולילנד, רועי בלכר (ממשרדו של אלי זהר), "הופיע בטלוויזיה וקרא לי שקרנית". לאורך עדותה תיארה כיצד נפגעה ממנו כשהתעלם מקיומה, גם אחרי שהיא הורשעה והוא זוכה בפרשת ראשונטורס, כשחזרה לעבוד אחרי שהורשעה בפרשת רשות המסים ובאירועים אחרים.

"אחרי שהורשעתי והוא זוכה, לאדון אולמרט לא היה זמן לשאול מה שלומי. שלושה ימים הוא לא דיבר איתי. אני צריכה לשלם 40 אלף שקל קנס על תיק לא שלי, אבל לו אין זמן להתקשר לשולה. למרות זאת היא (מדברת על עצמה בגוף שלישי) עדיין לא כעסה בצורה כזאת שתלך למשטרה. גם אחרי שהוא (אולמרט) מכר אותי, נשארתי נאמנה".

רוזובסקיצילום: אייל טואג

זקן המשיכה לתקוף את בלכר וסיפרה שהוא ניסה לגרום לסנגורה בתיק ראשונטורס וטלנסקי, מיכה פטמן, לפעול בתיק הולילנד לטובת אולמרט, שאף שילם את שכר הטרחה שלו, עד כדי איומים מרומזים עליו. "אולמרט היה האלוהים שלי עד שרועי בלכר בא למיכה פטמן ואמר לו 'אנחנו יודעים מאיפה אתה מקבל כסף, אז כדאי לך לעבוד איתנו, ליישר קו'", אמרה.

לאורך הדיון הטיח בה רוזובסקי כי היתה חמדנית ושקרנית במהלך המשפטים השונים שבהם העידה או הואשמה. שיא נוסף בעדות נרשם כשזקן הודתה כששיקרה במשפט הנשיקה נגד חיים רמון. "נכון שיקרתי, אתה רוצה לבייש פה אנשים? אני מוכנה להגיד מי ביקש ממני לשקר". זקן אמנם לא חשפה את השם, אך ציינה כי הוא לא נכח באולם. ביקורת נשמעה גם על סנגורו הנוסף של זקן מפרשת טלנסקי, נבות תל צור, שעמו התייעצה בשאלה אם לחתום על הסדר הטיעון בתיק הולילנד.

רוזובסקי ניסה לטעון שגם בתיק זה שיקרה לגבי סירובה לחתום על הסדר טיעון, אבל היא השיבה אש: "נבות תל צור חשב שזה הפרת אמונים ואני לא צריכה להודות כי אני אשה טובה, ושאני לא צריכה לחתום על הסדר טיעון. ביטלתי את העסקה כי האמנתי שזה הפרת אמונים. עצות קיבלתי (בציניות)".

במהלך החקירה הנגדית הציג רוזובסקי הקלטה של שיחותיה של זקן עם מתקשרת אתה התייעצה באוגוסט 2013, חודשיים לפני שאולמרט וזקן עלו על דוכן העדים בתיק הולילנד. "הוא עזר לי עם מישהו (אלפרד אקירוב) שייתן לי עבודה, והמישהו הזה הפסיק את העבודה", נשמעת זקן בהקלטה. "היתה לי שיחה אתו השבוע, עם המישהו הזה, והוא אמר לי 'תשמעי, אני לא יכול להעסיק אותך ככה, אבל הנה אני נותן לך עשרת אלפים ש"ח'. אז אמרתי לו תודה רבה, לא לקחתי את הכסף. 'אני מאוד מעריכה אותך, אבל לי יש עסק עם אהוד, לא אתך'. אמרתי 'אני אקרע לו (לאולמרט) את הצורה'".

"למה אני צריכה לדאוג כל חודש אם יהיה לי אוכל, למה? ואתה (אולמרט) יושב על 30 חברות", אמרה זקן למתקשרת. "נדב (בנה של זקן) לא עובד. אמרתי, תשיג לו עבודה עם כל הפוליטיקאים וזה. תארגן לי משכורת חודשית. שאני אהיה רגועה. ואם אני רגועה אז טוב לי. כולם בטוחים שכל חודש יש לי שקית של כסף. עכשיו, מה תלכי, מה תספרי לאנשים? אז הוא ראה שאני כועסת ואני התחלתי לדבר, כלומר מה זאת אומרת לדבר, לא אמרתי דברים כאלו... עכשיו זה שעת הכושר שלי. או שהוא יעזור לי או שקיבינימט וזהו".

"יכול להיות שאת תכננת עם המתקשרת כיצד להוציא מאהוד כסף?", שאל רוזובסקי. "כולם חשבו שמגיע לי כסף, גם הרב פינטו אמר שמגיע לי שלושה מיליון דולר", השיבה זקן. "למה אני צריכה לדאוג שכל חודש יהיה לי אוכל? אני צריכה משכורת חודשית, שאני אהיה רגועה... היא (המתקשרת) לא חשבה שיהיה סיכוי שאהיה פה. אני ידעתי שלא אהיה, אני ידעתי שאני עדיין רוצה לשמור עליו ועדיין מאמינה לו ואוהבת אותו... הלקוח שלך (אולמרט) הוא נאשם סדרתי. מאז שאני איתו הוא נאשם. בנק לאומי - יצא מזה. פרשת הבית ברחוב כרמיה - אם הייתי מדברת, הוא לא היה יוצא מזה. הוא יצא מהכל כי לא דיברתי".

"ביקשתי כסף על הולילנד כי ידעתי שאני הולכת לבית סוהר", הוסיפה זקן. "ביקשתי עבודה לבן שלי. זכרתי ששאול אולמרט (בנו של אולמרט) עבד אצל בני שטיינמץ וקיבל דירה ושכר לימוד. מה יש בזה שביקשתי ממנו כסף? איזה ילד לא מבקש כסף מאבא שלו? הגברת עליזה אולמרט מסתובבת ומחפשת בניין שכל המשפחה תגור בו ואני מקנאה. הוא (אולמרט) יושב ומספר לי איך הוא הולך לבלות עם ברלוסקוני בטירות ואני מקנאה, אני רוצה גם לצאת עם הילדים שלי לחופש".

רוזובסקי התעקש שזקן תכננה לסחוט מאולמרט כסף. לכך השיבה: "אם אני משקרת והקלטתי שנים (דברים) שאין בהם קמצוץ של אמת, אז ממה הוא מפחד? אם הוא היה סופר אותי, לא הייתי פה. זה איש שמאיימים עליו? אדון אהוד אולמרט, אתה יכול להגיד עליו הרבה דברים, אבל מאיימים עליו?".

"הוא לימד אותי לשקר בפרשת החשבוניות של הליכוד על עליזה אולמרט", טענה זקן. "הוא לימד אותי את השיטה כדי שבני המשפחה שלו יוכלו לנסוע. אני מלווה את האיש הזה כבר 40 שנה. מה אתה רוצה לומר, ש-40 שנה אני מתכננת את היום הזה, להציל את עצמי? להציל את עצמי ממה, מהכלא שאני נמצאת בו? אני מקבלת עונש על מעשיי. לא הייתי מוכנה לקבל עונש על מעשים שלא שלי. למה אני צריכה להקליט אם האיש כזה ישר? אני צריכה להפליל אותו? הוא תפר את התיק לעצמו. הוא עשה את כל המעשים האלה לבד, בעזרתי".

פרק נוסף בשיחה עם המתקשרת עוסק באפשרות שזקן תתגרש באופן פיקטיבי מבעלה לצורך קו הגנה אפשרי בפרשת הולילנד, שלפיו "המתנות" שקיבלה מדכנר ניתנו כי ניהלה עמו רומן. "היית מוכנה לשקול את הרעיון של נישואים פיקטיביים אם זה יעזור לך במשפט?", שאל רוזובסקי את זקן. "הרעיון הזה עלה מפי אהוד אולמרט. אני לא רציתי להשתמש בזה, בעלי הוא איש דתי והוא לא יכול לחיות עם אישה שמצהירה בבית משפט שהיא נואפת. הבן הקטן שלי ביקש ממני בתחינה ובעצב 'אמא, אל תעשי את זה'. כולם אמרו לי שהשופטים לא יאמינו לזה. שאלתי את המתקשרת אם נישואים פיקטיביים יעזרו לי, היא אמרה שכן, אבל לא עשיתי. היא גם אמרה לי לאיים, וגם את זה לא עשיתי. הרבה דברים שהמתקשרת אמרה לי לא עשיתי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ