העד במשפט רצח דדון: הנאשם אמר לי שישראל רוצחת ילדים קטנים

העד, בעל תחנת המוניות שבה עבד הנאשם חוסיין חליפה כנהג, אמר ששם לב שחליפה החזיר לו את המונית אחרי ש"ניקה הכל"

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

היום השני בשלב ההוכחות במשפט הרצח של שלי דדון התחיל הבוקר (חמישי) בבית המשפט המחוזי בנצרת במהומה, לאחר שבן דודה של דדון טען כי אחיו של החשוד ברצח, חוסיין חליפה, סימן לעברו סימון של יד חותכת צוואר. המאבטחים הפרידו בין הצדדים. בעדות שמסר במשפט בעל חברת המוניות שבה עבד ח'ליפה כנהג, מוחמד אסהף משפרעם, הוא אמר כי הנאשם שאל אותו בעבר אם שמע על רצח דדון, ובמהלך אותה שיחה אמר לו כי "הם (ישראל) רוצחים ילדים קטנים".

אסהף הסביר בעדות שהוא משכיר את המוניות לנהגים. "כל אחד עובד איפה שבא לו, אני מחתים אותו על תצהיר שהמונית באחריותו", אמר. התובעת עו"ד אילנה ירושלמי שאלה מי אחראי לשטיפת הרכב ואסהף אמר שהנהג ארראי. אסהף גם העיד כי לנהג אסור להעביר את המונית לנהג אחר, וכי המוניות מטופלות במוסך אצלו בבית.

"היה לו סידור קבוע", אמר העד ביחס לחליפה, בן 34 מאעבלין, ותיאר את שלושה הסיבובים הקבועים שהיה חליפה עושה כל יום בהסעת פועלים. "הוא הכניס את אח שלו ואז חייבתי אותו יותר על המונית, כי הייתי צריך לעשות ביטוח שהוא פתוח לעוד אנשים". "חוסיין ח'ליפה החזיר לי את המונית ששכר ממני ושמתי לב שניקה הכל. גם הניירות של המונית לא היו שם".

החשוד ברצח שלי דדון, חוסיין חליפה, בבית המשפט, היוםצילום: גיל אליהו

בשלב זה התפרץ הנאשם לעבר העד וצעק "שקרן". אסהף המשיך וסיפר כי באחד מהבקרים שאל אותו חליפה אם שמע על רצח שלי דדון. "הוא שאל מאיפה שמעתי ומה שמעתי. אמרתי לו שבחורה מעפולה נרצחה במגדל העמק. הוא שאל אם שמעתי ממקום אחר חוץ מהתקשורת". לדברי אסהאף, "הנאשם אמר לי באותה שיחה שהוא סבור שגבר רצח אותה. כששאלתי אותו למה, ואמרתי שכואב הלב גם על חתול שנדרס, הוא השיב 'כי הם רוצחים ילדים קטנים'". לדברי העד, בשיחה זו חליפה הצדיק לכאורה את הרוצח.

אביה של שלי, יעקב דדון אמר בצאתו מאולם הדיונים, כי "עכשיו ברור מה הרקע לרצח. אפילו המעביד שלו הודה שזה בגלל שנאה ליהודים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ