ראש העיר קרית מלאכי לשעבר שהטריד מינית תובע את העירייה על הלנת שכר

מוטי מלכה, שהמשיך לנהל את העירייה מבית אחותו שבו שהה במעצר בית, דורש 400 אלף שקל וטוען כי איש לא הורה לו להפסיק את עבודתו

שירלי סיידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
שירלי סיידלר

ראש העיר קריית מלאכי לשעבר, מוטי מלכה, תובע את העירייה על הלנת שכרו בתקופה שבה שהה במעצר בית בחשד . מלכה ושוחרר למעצר בית בבית אחותו שבמושב חצב הסמוך לעיר. משם המשיך לשמש בתפקידו ולנהל את ענייני העירייה, אף שנאסר עליו להגיע לבניין העירייה וליצור קשר עם כמה מעובדיה.

בכתב התביעה שהוגש השבוע לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, טוען מלכה באמצעות עורך דינו גיל קונפינו מסר כי בכל התקופה הנדונה לא הורו לו מטעם העירייה או משרד הפנים להפסיק את עבודתו. כעת הוא תובע 400 אלף שקלים בעבור הלנת שכר, ימי חופשה שנוכו ודמי הסתגלות. בנוסף תובע מלכה, הטוען שהעירייה לא שילמה לו משיקולים זרים, הוצאות משפט ושכר טרחה.

מלכה נחשד בביצוע שורה ארוכה של עבירות מין, ובהן אונס. בין היתר היה חשוד שכפה עצמו על עובדת עירייה שהיה ממונה עליה ושקיבל שוחד מיני מתושבת העיר בתמורה להנחה בארנונה. בנוסף, עלו חשדות שקיבל שוחד מקבלנים. במארס 2013 הורשע במסגרת הסדר טיעון בהטרדה מינית של שתי עובדות ובהפרת אמונים ונאלץ להתפטר מתפקידו. השופט רון סולקין 250 שעות שירות לציבור, חצי שנת מאסר על תנאי ותשלום פיצויים בסך 30 אלף שקלים למתלוננות. בגזר הדין כתב השופט כי "המעשים בהם הורשע הנאשם חמורים. מדובר בפגיעה בנפשן ובגופן שעלולה ללוות את הנפגעת לעתים במהלך כל חייה, והוסף על כך את הפגיעה בשלטון החוק. יש לצפות מנבחר ציבור להחזיק בנורמות ציבוריות ומוסריות".

עורך הדין קונפינו אמר ל"הארץ" כי מוטי מלכה לא נבצר מתפקידו ומעולם לא הודיעו לו באופן רשמי על נבצרות זו. "למלכה יש לו זכויות המגיעות לו כחוק, וראש העיר שידע תקופות קשות וויתר מרצונו על שכר, מן הראוי שהעירייה תנהג בהגינות כלפיו ותשלם את המגיע לו. מלכה עשה כל שביכולתו כדי להימנע מלהגיש תביעה זו וניסה לקבל את המגיע לו בהידברות, אך לא זכה למענה או להסבר מדוע נמנעו ממנו זכויות אלו".

עיריית קריית מלאכי מסרה בתגובה: "העירייה קיבלה את התביעה לפני מספר ימים, הסוגיה הזו מוכרת. העירייה פעלה בעניין השכר על פי הנחיות משרד הפנים בעניין תשלום המשכורת בזמן מעצרו של מלכה וכן בנושא שכר ההסתגלות. כתב התביעה יועבר אל משרד הפנים ונפעל לפי הנחיותיהם". בעירייה ציינו כי שכרם של עובדי ציבור על זכויותיהם וחובותיהם כפוף למשרד הפנים.

מוטי מלכה בבית המשפט, במאי 2012צילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ