אולמרט בשיחה עם זקן: ברק לוקח שוחד בעשרות מיליונים בעסקאות נשק

בהקלטות שנחשפו בחדשות ערוץ 10 אומר ראש הממשלה לשעבר על שר הביטחון בממשלתו: "הוא מחביא את הכסף בשווייץ, הוא יגמור בבית סוהר"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

בהקלטות שנחשפו הערב (שישי) בחדשות ערוץ 10 נשמע ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, טוען באוזני עוזרתו שולה זקן כי שר הביטחון בממשלתו, אהוד ברק, "לוקח שוחד במיליונים ובעשרות מיליונים". ברק הכחיש הערב את הטענות.

בשיחה עם זקן נשמע אולמרט אומר: "הוא יגמור בבית סוהר, תזכרי מה שאני אומר לך, שולה... היה אצלי ראש המוסד... כולם באים אליי... הוא לוקח שוחד במיליונים ובעשרות מיליונים. אין עסקת נשק שישראל עושה... כולם מדברים על זה". לשאלתה של זקן "איפה הכסף?", משיב אולמרט: "הוא מחביא אותו... בשווייץ או באיזשהו משרד עורכי דין, הוא מעביר את זה לחברה שבה שמו לא מופיע".

דברי אולמרט בהקלטה אינם מגובים בראיות, ויצוין כי מערכת היחסים בינו לברק היתה עכורה. ברק מסר לערוץ 10 בתגובה לדברים: "אין לכך שום שום שחר. זוהי איוולת שאינה ראויה לתגובה ובטח בימים אלו. אין תופסים אדם בשעת צער". גם ראש המוסד תמיר פרדו הכחיש בסוף השבוע את הדברים.

אולמרט וברק ב-2009צילום: ניר כפרי

מצוות ההגנה של אולמרט נמסר בתגובה כי על ההקלטה חל צו איסור פרסום ולכן לא ניתן להתייחס לתוכנה. עם זאת, בחדשות ערוץ 10 הבהירו כי הדבר אינו נכון וכי תוכן ההקלטה מותר לפרסום.

השבוע, עם עלייתה של זקן לדוכן העדים בתיק טלנסקי, הותר לראשונה לפרסום תוכנן של שתיים מההקלטות שמסרה למשטרה. באחת מהן נשמע אולמרט אומר לה: "...את צריכה להבין דבר אחד, ברגע שייצא ממך שאני נתתי לך... כסף מזומן, נתתי לך 30 אלף דולר (סכום שלדברי זקן בחקירתה ניתן לה מדי שנה כ"השלמת הכנסה"), או ברגע שייצא שאני ידעתי ממך שדכנר נותן תרומה, מה פירושו של דבר? שאני שותף לשוחד, נקודה, זה הכל... ברגע שאני ידעתי נגמר הסיפור, זה כל מה שהם רוצים. את צריכה להבין את זה. לכן אני אומר לך, הכי נכון לא לעלות על דוכן העדים. הכי נכון. את לא יודעת, שולה, את לא תעמדי בזה".

בקטע שיחה אחר אומר אולמרט לזקן: "אני אומר לך רק דבר אחד, שולה, זה הכל. אני וידיד שלי הולך[ים] לעשות לך את החיים מאוד קלים, ומעבר לזה, תשקלי מה את עושה. אני אומר לך, אני מאוד פוחד שאת תעלי על דוכן העדים, לא בגללי, בגללך, כי את לא תהיי בנויה להאמין בזה, הוא (התובע, אורי קורב), הוא ירצח אותך".

עדותה של זקן השבוע בבית המשפט חשפה את הפער בינה לבין דברי אולמרט בעדויותיו במשטרה ובמשפט, וטקסטים שהוא עצמו השמיע למכשיר הדיסק־און־קי המקליט של זקן. על מנת לזכות בשנית בפרשת טלנסקי, על אולמרט יהיה להבהיר בשבועות הקרובים לשופטים שזיכו אותו בתיק לפני כשנתיים את פשר הפער שהתגלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ