ברק על הקלטות אולמרט: "שקר וכזב שמופצים על ידי עבריין"

בתגובה לטענות רה"מ לשעבר כי שר הביטחון "לוקח שוחד במיליונים", אמר ברק כי "אם לאולמרט או למקורותיו יש מידע נוסף - שיפנו למשטרה"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

אהוד ברק פרסם הבוקר (ראשון) הודעת הכחשה רשמית לדברי ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שתועדו בהקלטה מ-2011. "מדובר בשקר וכזב חסרי כל בסיס, שמופצים מזה שנים על ידי עבריין שבינתיים גם הורשע, משיקולים שכל בר דעת יכול להעריך לבדו".

ברק, שכיהן כשר ביטחון בממשלתו של אולמרט, הוסיף כי "ראש המוסד היחיד ששמו נזכר כמקור, כבר הכחיש זאת בתוקף. אם יש למר אולמרט מידע נוסף כלשהו יתכבד ויפנה מיד למשטרה. הדברים נכונים גם לכל מי ממקורותיו, בכל שבכלל יש כאלה".

שלשום פרסם ערוץ 10 הקלטות בהן נשמע אולמרט טוען באוזני עוזרתו שולה זקן כי ברק, "לוקח שוחד במיליונים ובעשרות מיליונים". בשיחה עם זקן נשמע אולמרט אומר: "הוא יגמור בבית סוהר, תזכרי מה שאני אומר לך, שולה... היה אצלי ראש המוסד... כולם באים אליי... הוא לוקח שוחד במיליונים ובעשרות מיליונים. אין עסקת נשק שישראל עושה... כולם מדברים על זה". לשאלתה של זקן "איפה הכסף?", משיב אולמרט: "הוא מחביא אותו... בשווייץ או באיזשהו משרד עורכי דין, הוא מעביר את זה לחברה שבה שמו לא מופיע".

הערב, חשפו בערוץ 10 חלקים נוספים מאותה שיחה בין אולמרט לזקן. במהלכה נשמע אולמרט טוען באוזני זקן כי ברק מקנא בו. "את יודעת שברק ביקש את האאודי A8, את יודעת למה? כי לי יש אאודי A8... אז הוא (ברק) רק מתוך קנאה, רק מתוך קנאה שאני נוסע באאודי A8, אז המטורף הזה רצה". 

עוד טען אולמרט באותה שיחה כי ברק חש תסכול מכך שהוא אינו משודרג כמוהו בטיסות אל על. "שקדי (מנכ"ל אל על לשעבר) מעריץ אותי", סיפר אולמרט לזקן. "הוא אומר: אתה יודע שיש בתקנון אל על סעיף מיוחד שקובע שראש ממשלה לשעבר ואשתו באופן אוטומטי משודרגים... יום אחד ברק בא כשר הביטחון, נסע בביזנס ורצה להשתדרג, הוא (ברק) אמר: "אני ראש ממשלה לשעבר". אמרו לו: "שום דבר"... עכשיו הוא צדק, אבל מה – הוא לא מתפקד היום כראש ממשלה לשעבר, זאת אומרת, עכשיו הוא שר ביטחון...".  

דברי אולמרט בהקלטה אינם מגובים בראיות, ויצוין כי מערכת היחסים בינו לברק היתה עכורה. ברק מסר בערב השידור: "אין לכך שום שום שחר. זוהי איוולת שאינה ראויה לתגובה ובטח בימים אלו. אין תופסים אדם בשעת צער". גם ראש המוסד תמיר פרדו הכחיש בסוף השבוע את הדברים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ