הותר לפרסום: דניאל נחמני הוא הנאשם ברצח נועה אייל

נחמני, תושב ירושלים בן 38, נעצר לאחר שדגימת דנ"א קשרה אותו לממצאים מהזירה ב-1998, וכן בזכות עדויות על כובעו ומידע על הטלפון שלו

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

בית המשפט המחוזי בירושלים התיר אחר הצהריים (חמישי) לפרסום את שמו של דניאל נחמני, תושב ירושלים בן 38 ואב לשניים, כנאשם ב-1998. הבוקר הגישה הפרקליטות כתב אישום לבית המשפט נגד נחמני.

אייל, בת 17 במותה, נרצחה בפברואר 1998 לאחר שככל הנראה עלתה לטרמפ בשעת לילה מאוחרת בכיכר הדוידקה בירושלים. גופתה ועליה סימני אלימות נמצאה ביער רמות, לא רחוק מביתה.

נציגי הפרקליטות, עורכי הדין ענת גרינבאום ודניאל ויטמן ביקשו בפתח הדיון להסיר את הצו האוסר לפרסם את שמו של נחמני. לדברי ויטמן, הבדיקה מעלה ש"הסיכוי שאדם אחר היה בזירת הרצח הוא אחד למיליארד: עד הראייה זכר שבע חמש מתוך שבע ספרות הרכב והעיד שהוא (הנאשם) ישב ברכב כשהוא חובש קסקט אדום; יש לנו שלל עדויות שהוא נהג להסתובב עם קסקט אדום באותה התקופה".

דניאל נחמני

ויטמן הוסיף: "הטלפון שלו היה מאוכן שתי דקות לפני האיסוף של נועה אייל בכיכר הדוידקה", וכי הנאשם "טען בחקירה שאינו מכיר את יער רמות ולא היה שם. אך חברתו לשעבר העידה שהם היו ביער ואף קיימו שם יחסי מין".

באישום נכתב בין השאר כי בליל הרצח ישב נחמני ברכב בכיכר הדוידקה ברחוב הנביאים בירושלים בסמוך לתחנת האוטובוס של קו 36. סמוך לחצות הגיעו למקום אייל ובן זוגה מבילוי משותף, שם התפצלו. כאשר הגיעה אייל לתחנת האוטובוס במטרה לעלות על האוטובוס האחרון לביתה, "היא ניגשה מסיבה שאינה ידועה פתחה את הדלת שליד מושב הנהג, החליפה עמו מספר מילים, בסיומן אמרה לנאשם: "תיסע אחרי האוטובוס כשהוא יבוא" וחזרה לעמוד בתחנת האוטובוס.

נחמני בבית המשפט המחוזי בירושלים, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי

לאחר כמה דקות, כך נכתב באישום, "ניגשה המנוחה בשנית לרכב, שוחחה עם הנאשם ואז פתחה את הדלת הסמוכה למושב הנהג, נכנסה לרכב וישבה לידו. אז, עזב נחמני את המקום ברכבו, בנסיעה לכיוון רמות. כאשר התקרב הנאשם ליער, הוא סטה מהכביש הראשי ונכנס עם אייל למקום.

לאחר מכן נכתב כי "בשלב שאינו ידוע במדויק, הפשיט הנאשם את המנוחה מבגדיה, אנס אותה, וביצע בה מעשה סדום, בעודה נאבקת עימו". בהמשך צוין כי הוא הכה אותה בראשה בעזרת חפץ. לפיכך מואשם האיש ברצח כוונה תחילה, מעשה סדום ואינוס.

נחמני נעצר לפני כשבועיים לאחר שדגימת דנ"א שנלקחה ממנו קשרה אותו לממצאים שהתגלו בזירת האונס. נחמני, שהיה בן 22 בתקופת הרצח, התגורר בתקופת הרצח בשכונת רמות וייתכן שהיתה היכרות מוקדמת ביניהם. שלשום הסיר בית משפט השלום בבירה צו איסור פרסום על הפרשה.

נועה איילצילום: באדיבות המשפחה

שמו של האיש עלה בעקבות חקירה שהתנהלה נגד אביו בנוגע לעבירות אלימות במשפחה. בחקירה נלקחה דגימת דנ"א מהאב והיא נבדקה במאגר הדנ"א. כך עלה כי הנאשם ברצח אמור להיות קרוב משפחתו של האב. בעקבות זאת ובעקבות עברו הפלילי של הנאשם, הכולל עבירות מין, נפתחה נגדו חקירה חשאית. בשלב החקירה החשאית הצליחו החוקרים להשיג דגימת דנ"א, ככל הנראה לאחר שירק ברחוב. 

נחמני נתפס באמצעות שימוש מתוחכם במאגר הדנ"א המשטרתי. החוקרים הריצו במחשב מאגר הדנ"א בקשות חיפוש. לדברי מומחים בביולוגיה הפורנזית, החוקרים ביקשו התאמות בין הדגימה שנתפסה בזירת הרצח לדגימות במאגר. אבל בשונה מהעבר, המחשב גם התבקש להציע תוצאות שאינן מתאימות במאה אחוז. כך עלה שמו של אביו, שנעצר בעבירה אחרת. מהאב נלקה דגימת דנ"א.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ