חיים לוינסון
חיים לוינסון

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים רם וינוגרד הורה היום (רביעי) לשחרר את אחת מבין עשרת פעילי להב"ה שנעצרו אתמול, וכתב כי הפעילות נגד התבוללות אינה מקיימת בפני עצמה עבירה.

עורך הדין איתמר בן-גביר המייצג את עשרת העצורים בפרשה, ובראשם ראש הארגון בנצי גופשטיין, ערער לבית המשפט המחוזי על מעצרם, שהוארך אתמול בשלושה ימים. בהחלטה כתב השופט רם וינוגרד כי "חלק הארי של חומר החקירה מתבסס על הנחת מוצא שספק רב אם ניתן להניח מקימה עבירה. אציין, כי לפחות חלק מהטענות נוגעות להנחה לפיה פרסומים נגד התבוללות הם בהכרח הסתה לגזענות. קביעה זו מעוררת שורה של סוגיות המצריכות דיון, אלא שעצם הקביעה נגד התבוללות בוודאי שאינה מקימה עבירה אלא אם כן מתקיימת גם האפשרות הממשית שתביא למעשה אלימות".

באשר לגופשטיין, ציין השופט כי חומר הראיות מבסס ללא ספק חשד סביר. לגבי שבעה מהעצורים קבע השופט כי החומר הנוכחי לגביהם לא מבסס עילה לבקש את המשך הארכת מעצרם מחר. לגבי העצורה בפרשה קבע השופט כי אין ראיות ושיחררה באופן מיידי.

כמה מן העצורים מארגון להב"ה בבית המשפט, אתמולצילום: אמיל סלמן

עורך הדין-בן גביר אמר בתגובה כי "בית המשפט הציב באופן חד משמעי תמרור עצור למשטרה. אני מקווה שהמשטרה תפנים את המסר ותשחרר עוד הערב את כל העצורים בפרשה. חופש הביטוי חל על כולם".

אתמול לפנות בוקר נעצרו עשרה מפעילי הארגון, בהם גופשטיין, בחשד להסתה ולקריאות לביצוע עבירות אלימות. כמו כן, השוטרים פשטו על בתיהם של הפעילים בראשון לציון, בחיפה, בירושלים וכן בביתו של גופשטיין בקרית ארבע. אמש האריך בית משפט השלום את מעצרם בשלושה ימים. היום פשטו בלשי היחידה המרכזית במחוז ש"י במשטרה על משרדי מפלגת "עוצמה יהודית" בירושלים, ‫כחלק מהחקירה נגד להב"ה.

התשעה, מלבד גופשטיין, הם זוהר זוארץ (30) מפתח תקווה, שנעצר בעבר בעבירות של הסתה לגזענות, יהודה ברזאני (30) מקרית ים, נחמן ישי (23) מירושלים, אליעזר רקוב (27) מירושלים, שרה שוראקי (26) מירושלים, משה פלדמן (22) מירושלים, נתן סמדר (26) מירושלים, נתנאל איטח (28) מהדר ביתר ואברהם איפרגן (30) מראשון לציון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ