מנכ"ל לשעבר במוסד אקדמי נחקר בחשד שהציג נסיעות פרטיות לחו"ל כהשתלמות מקצועית

בעקבות דו"ח מבקר המדינה, הועלה חשד שהאיש נהג לצאת לנסיעות פרטיות בחו"ל ולהציגן כהשתלמויות וביקורים מקצועיים, ודרש החזרי הוצאות בגובה 124 אלף שקל

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מנכ"ל לשעבר של מוסד אקדמי מוכר באזור המרכז נחקר אתמול ביחידת ההונאה של מחוז תל אביב, בחשד לקבלת דבר במרמה. החקירה נפתחה בעקבות ביקורת של מבקר המדינה שהתנהלה במוסד האקדמי. בביקורת נבחנו דרכי ניהול המוסד, והיא העלתה חשדות שהאיש, בהיותו מנכ"ל המוסד, נהג לצאת לנסיעות פרטיות בחו"ל ולהציגן כהשתלמויות וביקורים מקצועיים לצורכי המוסד.

לפי החשד, מנכ"ל המוסד דרש החזרי הוצאות על אותן נסיעות בסכום של כ–125 אלף שקלים. מנכ"ל המוסד לשעבר נחקר תחת אזהרה בחשד לקבלת דבר במרמה, ובסיום חקירתו שוחרר בתנאים מגבילים.

לפי ממצאי המבקר,  בשנים 2012–2008 נסע המנכ"ל תשע פעמים לחוץ לארץ, בטענה שאלה נסיעות 'השתלמות'. הן הסתכמו ב–109 ימי השתלמות, כ–22 ימי השתלמות בשנה, ובהחזר הוצאות של כ–124,000 שקלים. לפי דו"ח המבקר, המנכ"ל ניצל לרעה את מעמדו ונסע לחו"ל על חשבון המכון, תוך כדי חריגה בוטה מהתנאים שנקבעו בנוהלי המכון, וחריגה ניכרת מתדירות הנסיעות ומהמספר המותר של ימי השהייה בחו"ל.

עוד נטען בדו"ח המבקר, כי המנכ"ל לא הגיש פרטים מהותיים על הנסיעה ונחיצותה ולא הגיש דו"ח סיכום ביקור. דיווחיו לגורמים במכון על ימי השתלמות, אם אכן דיווח, היו שונים. הדיווחים הועברו ללא הסבר ופירוט על מקומות ההשתלמות בפועל. מבדיקת המסמכים שהגיש המנכ"ל עולה ששהה במקומות אחרים מאלה שפורטו בבקשות לנסיעה לחו"ל שהגיש לאישור.

לפי הדו"ח, המנכ"ל עשה ככל העולה על רוחו, כאילו אין הוא אמור להתנהל לפי הוראות ונהלים המחייבים אותו, ועולה חשש שנסיעות אלו היו בעיקר למטרות פרטיות ומשפחתיות ולא למטרת השתלמות. מחלקת כספים, בראשות מנהל הכפוף למנכ"ל, לא מילאה את תפקידה והפכה לגורם המכשיר את הוצאות המנכ"ל בנסיעותיו, לרבות הוצאות פרטיות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ