ראש העיר רמת גן הורחק מהעירייה לשישה ימים נוספים - הפעם גם מכל פעילות בענייניה

בית המשפט הרחיק את זינגר, החשוד בשוחד ומרמה, גם מפעילות עירונית, לאחר שכינס בשבוע החולף את הנהלת ומועצת העיר למרות הרחקתו הקודמת

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

בית משפט השלום בראשון לציון הרחיק היום (חמישי) את ראש העיר רמת גן ישראל זינגר לשישה ימים נוספים מכל פעילות בעירייה. זינגר מורחק מהעירייה מאז מעצרו לפני שבועיים וחצי. הוא חשוד בקבלת שוחד, קבלת דבר במרמה, עבירות מימון בחירות והלבנת הון, מרמה והפרת אמונים.

ההחלטה הקודמת של בית המשפט קבעה "הרחקה מעיריית רמת גן", ללא פירוט נוסף, ובעקבות זאת נמנע אמנם זינגר מכניסה לבניין העירייה, אך המשיך לנהל את ענייני העיר והיה בקשר עם בכירי העירייה. בשבוע החולף אף כינס את הנהלת העיר ומועצת העיר במבנים אחרים, בין השאר כדי לאשר את תקציב העירייה לשנה הבאה. כעת עמדה המשטרה על כך שזינגר יורחק מכל פעילות וייאסר עליו ליצור קשר עם עובדי העירייה.

השופט מנחם מזרחי נענה בחיוב לבקשת המשטרה וקבע כי "תנאי ההרחקה הינו הן פיזית מכל מוסד של עיריית רמת גן, והן מפעילות הקשורה בעבודה עם עיריית רמת גן". עם זאת דחה את בקשת המשטרה להרחיק את ראש העיר ל–60 יום והסתפק בשישה ימים בלבד.

זינגר בכינוס מועצת העיר השבועצילום: ניר קידר

השופט ציין כי ההצדקה היחידה להמשך הרחקתו של זינגר מהעירייה היא הצורך של המשטרה לגבות עדות משמונה עובדים נוספים. "עם כל ההבנה לעומס הרב המוטל על היחידה החוקרת, ניתנו ברשותה ימים רבים לבצע פעולות אלה". השופט קבע שהמשטרה יכולה לבצע את פעולות החקירה "בתוך ימים ספורים, ואין צורך ב–60 ימים, כבקשתה. יש לזכור, כי למרות ההבנה והצורך למצות את החקירה, מנגד מצויים החשודים במצב דברים שבו פרנסתם נפגעת, ופעולת ניהול העירייה התקינה, על כל המשתמע מכך, אף היא נפגעת".

נציג המשטרה, רב פקד דני יופה, הביע חשש בדיון משיבוש החקירה אם זינגר לא יורחק מכל פעילות. "גם אם אותן פעילויות מתקיימות מחוץ למוסדות הרשמיים של העירייה, עצם נוכחותו ומעורבותו באותן פעולות משמרת את מעמדו ככזה שמושך בחוטים ועלולה להטיל מורא על אותם עובדים. אצרף עדות שנגבתה אתמול. ניתן להתרשם מהתחושות שעליהן אני מדבר. אותם עובדים צפויים להעיד ולהיחקר. קיים לגביהם מורא וחשש למקום עבודתם ותיתכן גם השפעה על אותם עדים ופגיעה בחקירה", אמר.

הוא הוסיף כי "עיסוקו של המשיב נוגע באופן ישיר לדברים הנחקרים על ידינו. גם אם החשוד מקיים את הישיבות שלו והפגישות שלו מחוץ לבניינים הרשמיים של העירייה, עדיין קיימת סכנה לשיבוש החקירה". הוא תקף את התנהלותו של זינגר. "מבחינתנו, מעשיו של המשיב מראים כי אין עליו מורא דין ולא ניתן ליתן בו אמון", אמר.

עו"ד ינון סרטל, המייצג את זינגר, מתח ביקורת על בקשת המשטרה. "אנו מצויים 18 יום לאחר תחילת החקירה הזאת. זה זמן רב כדי לחקור את כל העובדים בעירייה. מאז יום רביעי ראש העיר לא נחקר פעם אחת. מרבית החשדות לא הוצגו לו בגלל סיפור אחר. לא אסרו עליו ליצור קשר עם עובדים אחרים", אמר. "הם רוצים למנוע ממנו לקיים את העירייה. מדובר בתקופה לחוצה מאוד. הוא נתון למתקפה קשה מאוד על ידי התקשורת וגורמי אופוזיציה הנהנים מהאירוע הזה, אף על פי כן הוא גזר על עצמו שתיקה ציבורית רק מתוך מחשבה שהחקירה צריכה להתנהל באופן הראוי כדי שכל אמירה שלו לא תתפרש לא נכון. עמדה זו צריכה להיזקף לזכותו".

חבר האופוזיציה העירונית ליעד אילני מתח בימים האחרונים ביקורת על כך שזינגר המשיך לנהל את ענייני העיר חרף הרחקתו מהעירייה. "זינגר הוא איש חינוך שקיבל את פרס תנועת אומ"ץ, אך קרה לו מה שקורה לעתים לאנשים יראי שמים וחוק שעה שהם עוברים עבירה אחת ורואים שהשמים לא נופלים עליהם, למחרת הם כבר לא מתביישים כששומן החזיר נוזל להם מהשפתיים. התרעתי בפניו ובפני היועץ המשפטי שלו שהוא עובר על החוק והוא סרב להקשיב. בית המשפט העמיד אותו הבוקר על טעותו והעביר מסר חד משמעי לתושבי רמת גן באשר להיקף החשדות ומשקלן". אילני טען בפתח ישיבת המועצה שלשום כי אינה חוקית. הוא הודיע כי בכוונתו לעתור לבית המשפט בדרישה לפסול את הישיבה והתקציב שאושר בה.

בישיבת המועצה שכינס במרכז הקהילתי בית דורון התייחס זינגר לראשונה לחשדות נגדו. "על משפחתי ועלי עוברים ימים לא קלים. אני מקווה שאיש מכם לא יצטרך לעמוד במקומי ולשלם את המחיר שאנו נדרשים לשלם על היותי נבחר ציבור. אני באתי לשרת את הציבור כמו שעשיתי רוב חיי, ואני לא מצטער לרגע על כך למרות המחיר האישי הכבד. ידי היו נקיות, ידי נקיות גם היום", אמר. "אני מקווה שגלגלי הצדק יטחנו מהר ושהאמת תצא לאור בהקדם. את כל שאני יכול לומר אמרתי בחקירה. מבחינה תקשורתית וציבורית גזרתי על עצמי לשתוק ואני מצפה מכולכם לנהוג באותה מידה אחראית", אמר זינגר, שהקריא את דבריו מהכתב.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ