ועדת השחרורים תדון מחר בקיצור עונשה של שולה זקן; עשויה להשתחרר בסוף החודש

זקן, שהורשעה בקבלת שוחד בתיק הולילנד, החלה לרצות את 11 חודשי המאסר ביולי ומבקשת לקצר שליש מהעונש

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ועדת השחרורים של שב"ס תדון מחר (שני) בקיצור עונשה של שולה זקן. במידה והוועדה תיענה לבקשה לקיצור שליש מתקופת המאסר שנגזרה עליה בתיק הולילנד, היא צפויה להשתחרר לקראת סוף החודש. 

זקן, שהורשעה בקבלת שוחד, החלה לרצות את עונשה - 11 חודשי מאסר בפועל - בחודש יולי בכלא נווה תרצה. היא הקדימה את ריצוי העונש, שנקבע תחילה ל-1 בספטמבר, משום שהיא מקווה כי בניכוי שליש מעונשה תוכל לבלות את חג הפסח בביתה עם משפחתה. 

זקן הורשעה בקבלת שוחד בגובה 150 אלף שקל, ולקיחת שוחד בגין קבלת מתנות מעד המדינה דכנר, וכן בהלבנת הון. במסגרת הסדר הטיעון עליו חתמה עם המדינה, היא סיפקה לפרקליטות הקלטות שהביאו לפתיחת חקירה חדשה נגד אהוד אולמרט ולבקשה לפתוח את תיק טלנסקי.

זקן בבית המשפט המחוזי בירושלים, בחודש שעברצילום: גיל יוחנן

זקן הורשעה בעבר בשתי פרשיות, אולם תיק הולילנד הוא הראשון שבמסגרתו נגזר עליה עונש מאסר. בפרשת רשות המסים שבמסגרה הורשעה במרמה והפרת אמונים נגזרו עליה ארבעה חודשי עבודות שירות. בפרשת ראשונטורס היא הורשעה בקבלת דבר במרמה והפרת אמונים ונגזרו עליה מאסר על תנאי וקנס בגובה 40 אלף שקל.

בחודש שעבר, התיר הרכב שופטים בראשות נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס לפרסם  לבקשת "הארץ" וחדשות ערוץ 10 באמצעות עורכת הדין טלי ליבליך את תוכן שמונה ההקלטות שמסרה שולה זקן לפרקליטות, ושבהן היא משוחחת עם אהוד אולמרט ועם סנגורו, עורך הדין נבות תל צור. שמונה ההקלטות מתארות את הסדקים שהחלו להיווצר במערכת היחסים ביניהם, בתקופה שבה ישבו על ספסלי הנאשמים במשפטי טלנסקי וראשונטורס. ניכר מהן שזקן הולכת ומאבדת אמון באולמרט, שלדבריה לא מקיים את הבטחותיו. היא דורשת שיספק לה מקום עבודה ושיזרים לה כספים לצרכיה הפרטיים השוטפים ולמימון ההגנה המשפטית שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ