פרשת ישראל ביתנו: 13 מיליון שקל אותרו בחשבון חשוד בתיווך לשוחד, המקורב לליברמן

בקול ישראל דווח כי התגלו גם שני מיליון שקלים בחשבונה של סגנית השר פאינה קירשנבאום. במשטרה מנסים לגייס עדים נוספים בפרשה

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

חוקרי המשטרה איתרו 13 מיליון שקלים בחשבונו של הלוביסט ישראל יהושע החשוד בתיווך למתן שוחד בפרשת ישראל ביתנו, כך דווח הבוקר (ראשון) ברשת ב'. כמו כן, אותרו שני מיליוני שקלים בחשבון הבנק של סגנית השר פאינה קירשנבאום. במשטרה בודקים את הקשר בין הכספים שנמצאו בחשבונות הבנק של השניים לבין החשדות שעלו בחקירת הפרשה. 

בצוות החקירה ממשיכים לנסות ולאתר כספים שמקורם בשוחד שעומד במרכז פרשת השחיתות לכאורה. בנוסף, מנסים החוקרים לגייס מקורות נוספים שיעידו על דרישה מהם להעביר כספי שוחד בתמורה לתמיכה עתידית מכספי הציבור שיועברו לכאורה על ידי קירשנבאום.

יהושע, המקורב ליו"ר המפלגה אביגדור ליברמן, חשוד בקשירת קשר לקבלת כספים מתקציב המדינה במרמה ותיווך למתן שוחד. בדיון ביום חמישי בהארכת מעצרו, אמר שופט בית משפט השלום בראשון לציון, מנחם מזרחי, כי יש התפתחות דרמטית בחקירה, שעשויה להוביל להרחבת החקירה למקומות נוספים. מיד לאחר הדיון ביקשה המשטרה צו איסור פרסום נוסף בפרשה, שאושר על ידי בית המשפט, כך שלא ניתן לפרסם את פרטי ההתפתחות. אולם, מהדיון בבית המשפט ניתן להבין שהראייה החדשה התקבלה רק בשעות הערב, בסביבות השעה 17:30, כאשר חלק מהנחקרים היו עדיין בחדרי החקירות.

ישראל יהושע בבית המשפט בראשון לציון, בשבוע שעברצילום: ניר קידר

לחוקרים היה מידע על תת-פרשיות נוספות הקשורות בפרשת השחיתות, במשרדי ממשלה נוספים וברשויות מקומיות שונות. אותם חשדות מובילים לכאורה גם לגורמים בכירים נוספים בישראל ביתנו, אך לא ליו"ר המפלגה ליברמן. 

יהושע החל את דרכו בלשכת ראש העיר ירושלים, אהוד אולמרט. בממשלת נתניהו הראשונה נחשב יהושע לבעל השפעה על מיקומם של חברי הכנסת ברשימה. הוא היה בן בית בלשכת שר הביטחון יצחק מרדכי, בלשכת ראש העיר אולמרט, ובעיקר במשרד ראש הממשלה - שם שימש החבר הקרוב שלו, אביגדור ליברמן, כמנכ"ל המשרד. יהושע היה איש סודו. גם כשעזב את משרד ראש הממשלה והקים את מפלגת היחיד שלו, שמרו ליברמן ויהושע על קשרים הדוקים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ