נדחה שחרורה של אתי אלון לפחות בחודש

עד להכרעת בית המשפט בעניין צפויה אלון להישאר במאסר. הפרקליטות ביקשה לעכב את השחרור המוקדם, בין היתר מפני שלא שילמה קנס בסך 5 מיליון שקלים

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

בית המשפט המחוזי מרכז יפרסם את החלטתו בעניין עתירת הפרקליטות נגד שחרורה המוקדם של אתי אלון ב-3 בפברואר, כך קבע היום (ראשון) הרכב השופטים בראשות הנשיא אברהם טל. בינתיים, אלון, שמרצה עונש מאסר על מעילה של מאות מיליוני שקלים מכספי הבנק למסחר, תישאר במאסר.

בשבוע שעבר אישרה ועדת השחרורים של השב"ס את בקשתה של אלון לניכוי שליש מעונשה חרף התנגדות הפרקליטות. בדיון בעתירה היום חזרה הפרקליטות על טענותיה, בבסיסן העובדה שאלון לא שילמה את הקנס שהוטל עליה בסך חמישה מיליון שקל והוכרזה כפושטת רגל, וכיוון שכך למעשה לא סיימה לרצות את עונשה. עוד ציינה הפרקליטות כי כספי הבנק למסחר, שקרס בעקבות מעילת הענק בה היתה אלון מעורבת, מימנו והעצימו ארגוני פשיעה ומוסיפים לעשות זאת עדיין, ושימשו לביצוע עבירות רבות נוספות.

עורכת הדין של אלון, שני כהן אילוז, אמרה בדיון כי "אלון עברה טיפול במשך שנה בכלא שהוא ייעודי לעבירות מרמה, ויתרה מכך, גם הוועדה בהחלטתה מתייחסת לכך... אלון עשתה כל שביכולתה וכן שילמה את הקנס... אין לה חמישה מיליון שקל. למדינה יש יכולת לגבות את הקנס. האסירה תעבוד ותשלם, הם יגיעו להסדר... חשוב שלא ליצור הבדל בין האסירה הזו לבין יתר האסירים כי זה ברור שהבעת חרטה ולקיחת אחריות יש כאן. אין הליך טיפולי בבית הסוהר שאלון לא עברה".

אתי אלון בבית המשפט המחוזי בלוד, בתחילת החודשצילום: מוטי מילרוד

אלון נעצרה באפריל 2002 ובתום משפטה נגזרו עליה 17 שנות מאסר. היא סיימה לרצות שני שלישים מעונשה כבר במארס 2013, והגישה בקשה ראשונה לשחרור מוקדם במאי אותה שנה. ועדת השחרורים דחתה את בקשתה אז לקצר את עונשה עקב "חשש לפגיעה באמון הציבור".

בעתירה שהגישה ביום חמישי פירטה הפרקליטות את מעשי הרמייה של אלון. "בסופו של יום, הסכום הכולל של מעשי הגניבה הינו אסטרונומי ובלתי נתפס כמעט ונאמד בלמעלה מ-254,199,600 ש"ח. הנזק המשוער שנגרם לקופתה של המדינה גדול עוד יותר ונאמד בלמעלה מחצי מיליארד ש"ח", נכתב.

בדוח מנהל הכלא מאוגוסט 2014 צוין שאלון שוהה באגף השיקום בכלא נוה תרצה מזה כשלוש שנים, מועסקת במפעל דפוס בחולון, נמצאת בסבב חופשות ואין לה בעיות משמעת. לפי דוח האבחון הפסיכולוגי שנעשה לה, אלון "מודה בביצוע העבירות וניכרת חרטה על מעשיה. היא מייחסת את התנהגותה למה שהתחיל כרצון להגן על אחיה, שהמשיך בכניעה ובאי היכולת שלה להתנגד ("פעלתי כרובוט"), ותלתה את המקור להתנהגותה בערכים המשפחתיים עליהם גדלה". לפי התרשמות הרופא, "לא נראה כי מדובר בנבדקת עם דפוסים עברייניים", אשר עברה תהליך משמעותי בזמן שהותה במאסר, וכי היא מתחילה לגלות מודעות ("גם אם חלקית") לקשייה ולדפוסי אישיותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ