קוצר עונשה של שולה זקן; תשוחרר בסוף החודש

זקן, שהורשעה בקבלת שוחד בתיק הולילנד, החלה לרצות את 11 חודשי המאסר ביולי. ועדת השחרורים בשב"ס נענתה לבקשה לקצר שליש מהעונש

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ועדת השחרורים של שב"ס אישרה הבוקר (שני) את קיצור עונשה של . הוועדה נענתה לבקשה לקיצור שליש מתקופת המאסר שנגזרה עליה , ועל כן צפויה ראשת לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט להשתחרר לקראת סוף החודש. הנימוקים להחלטת הוועדה צפויים להתפרסם בהמשך.

זקן, שהורשעה בקבלת שוחד, - 11 חודשי מאסר בפועל - בחודש יולי בכלא נווה תרצה. היא הקדימה את ריצוי העונש, שנקבע תחילה ל-1 בספטמבר, משום שהיא קיוותה כי בניכוי שליש מעונשה תוכל לבלות את חג הפסח בביתה עם משפחתה. 

זקן הורשעה בקבלת שוחד בגובה 150 אלף שקל, לקיחת שוחד בגין קבלת מתנות מעד המדינה שמואל דכנר, וכן בהלבנת הון. במסגרת הסדר הטיעון עליו חתמה עם המדינה, היא סיפקה לפרקליטות הקלטות שהביאו לפתיחת חקירה חדשה נגד אהוד אולמרט ולבקשה לפתוח את תיק טלנסקי.

זקן בבית המשפט המחוזי בירושלים, בנובמברצילום: אוהד צויגנברג

זקן הורשעה בעבר בשתי פרשיות, אולם תיק הולילנד הוא הראשון שבמסגרתו נגזר עליה עונש מאסר. בפרשת רשות המסים שבמסגרתה הורשעה במרמה והפרת אמונים נגזרו עליה ארבעה חודשי עבודות שירות. בפרשת ראשונטורס היא הורשעה בקבלת דבר במרמה והפרת אמונים ונגזרו עליה מאסר על תנאי וקנס בגובה 40 אלף שקל.

בחודש שעבר, התיר הרכב שופטים בראשות נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס לפרסם לבקשת "הארץ" וחדשות ערוץ 10 באמצעות עורכת הדין טלי ליבליך את , ושבהן היא משוחחת עם אהוד אולמרט ועם סנגורו, עורך הדין נבות תל צור. שמונה ההקלטות מתארות את הסדקים שהחלו להיווצר במערכת היחסים ביניהם, בתקופה שבה ישבו על ספסלי הנאשמים במשפטי טלנסקי וראשונטורס. ניכר מהן שזקן הולכת ומאבדת אמון באולמרט, שלדבריה לא מקיים את הבטחותיו. היא דורשת שיספק לה מקום עבודה ושיזרים לה כספים לצרכיה הפרטיים השוטפים ולמימון ההגנה המשפטית שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ