מח"ש בודקת מידע לפיו ניצב קיים קשר מיני עם פקודה בתמורה לקידומה בארגון

לפי מידע שהגיע למחלקה לחקירות שוטרים מגורם שלישי, הניצב והשוטרת ניהלו התכתבות בפייסבוק שבה הציע לדאוג לעתידה אם תיענה לחיזוריו. הקצין טרם נחקר

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הגיע מידע לפיו ניצב במשטרת ישראל קיים באחרונה קשר בעל אופי מיני עם פקודה שלו, ואף הבטיח לה קידום בתוך הארגון אם זו תסכים לחיזוריו. בשלב זה לא מדובר על חקירה אלא על בדיקה בלבד של המידע.

לפי המידע שהגיע לידי מח"ש, הניצב והשוטרת ניהלו התכתבות בפייסבוק שבמהלכה הציע לה לדאוג לעתידה אם תסכים להיענות לחיזוריו. למח"ש לא הוגשה תלונה על ידי השוטרת ומי שהעביר את הפרטים הוא גורם שלישי שהיה עד להתכתבויות בין השניים.

נכון להיום (שלישי) הקצין טרם נחקר, אולם במח"ש מנסים להגיע לשוטרת כדי לנסות ולאסוף פרטים נוספים על ההתכתבות עם הקצין ועל מהות הקשר בין שניהם. 

באחרונה נפתח משפטו של ניצב ניסו שחם המואשם כי בעת שירותו כקצין משטרה בתפקידים פיקודיים בכירים  יצר קשרים אינטימיים ובעלי אופי מיני עם שוטרות צעירות. על פי רוב הן היו כפופות לו, בדרגות נמוכות, בתפקידים זוטרים ובפער גילאים משמעותי ממנו. על פי כתב האישום, הקשרים החריגים בין שחם לשוטרות כללו קשרים טלפונים אינטנסיביים, מפגשים מיניים מזדמנים וקשר אינטימי מתמשך, שהתקיים הן במהלך שגרת העבודה - במשרדו של שחם, ברכב או במתקן משטרתי - והן מחוצה לה, בביתו הפרטי, בבית אמו ובמקומות שונים בארץ.

בספטמבר שנה שעברה נחקר ניצב־משנה קובי דוידיאן, מפקד מרחב מוריה במחוז ירושלים של המשטרה, תחת אזהרה בחשד להטרדה מינית. באחרונה הגיעה לידי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) תלונה לפיה דוידיאן הטריד מינית פקודה שלו ב-2005, בעת שכיהן בתפקיד קצין אג"מ במרחב עציון. האירוע התרחש לפני כמעט עשור, אך התלונה בנושא הוגשה רק בשנה שעברה. במשטרה בחרו שלא להתייחס לדברים עד לסיום החקירה בתיק.

באותו החודש נחקר תת-ניצב שמעון בן הרוש, סגן מפקד מחוז מרכז במשטרה, בגין חשד להטרדה מינית של שוטרת בשירות חובה. לצד בן הרוש נחקר בפרשה גם סגן-ניצב צביקה רוזנברג, המשרת תחתיו והיה מפקדה הישיר של המתלוננת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ