דנינו על חקירת ישראל ביתנו: תהיה תשתית ראייתית בכמה מהפרשות

מפכ"ל המשטרה הדגיש כי החקירה החלה זמן רב לפני שנודע על קיומן של הבחירות. לדבריו, "מראש ידענו שהחקירה הזו מאוד רחבה וחמורה בחלק מהחשדות". עם זאת, אמר כי את ההחלטה על כתבי אישום תקבל פרקליטות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו אמר הערב (רביעי) כי גובשה תשתית ראייתית מספקת בכמה מהפרשות במסגרת חקירת ישראל ביתנו. בראיון לגל"צ אמר דנינו בנוגע להתפתחות החקירה כי "אני משאיר את ההחלטה על כתבי אישום לפרקליטות, אבל יהיו פה כמה וכמה פרשות שיהיה בהן ביסוס ראייתי מוצק". 

באשר לעיתוי של החקירה, דנינו הדגיש כי החקירה החלה עוד לפני שנודע על קיומן של הבחירות. "החקירה הזו התחילה לפני למעלה משנה, למען הדיוק שנה ושלושה חודשים... התכנון לצאת לחלק הגלוי היה הרבה לפני שקבעו שיש בחירות. ואני מזכיר – אף אחד לא ציפה לבחירות האלו".

דנינו אמר כי הוא מלווה את החקירה מראשיתה, ביחד עם ראש אגף החקירות במשטרה ועם ראש יחידת להב 443, והוסיף כי "לא היו פה הפתעות, מראש ידענו שהחקירה הזו מאוד רחבה וחמורה בחלק מהחשדות". באשר לעצמאותה של המשטרה בניהול החקירה אמר דנינו כי "המשטרה היא אחת המשטרות היותר עצמאיות שיש לנו היום. בתרבות שלנו אנחנו מאוד עצמאיים".

דנינו בכנס של המשטרה, בחודש שעברצילום: מוטי מילרוד

בחודש שעבר נחשף חשד לפרשיית שחיתות גדולה במגזר הציבורי: כשלושים דמויות בכירות עוכבו לחקירה בחשד שהקצו תקציבים לעמותות ולגופים שלא כדין, העבירו כספים לאיגודים ועמותות במועצות האזוריות והלבינו כספים דרך עמותות קש. כמו כן, המעורבים חשודים בעבירות שוחד, מתן טובות הנאה, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד, קידום עניינים של מקורבים ומינוי מקורבים. נערכו גם חיפושים בבתים ובמשרדים של החשודים ונלקחו מחשבים ומסמכים. לפי גורמים במשטרה, היקף הפרשה מגיע למיליוני שקלים. 

בפרשה מעורבים בין היתר חברת הכנסת וסגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום החשודה בהובלת השוחד לעמותות, ושר התיירות לשעבר סטס מיסז'ניקוב, וכן ראשי מועצות, מנכ"ל משרד ממשלתי, מנכ"לים וראשי עמותות, בכירים בתאגידים ציבוריים ופעילים פוליטיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ