בעלות של 2.2 מיליארד שקל, נחנכה המכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש

המכללה, שמשתרעת על פני 220 דונם, תתופעל על ידי שתי חברות פרטיות ותרכז את כל מסלולי ההכשרה של משטרת ישראל. במשטרה מקווים שבעתיד יוענק תואר ראשון לבוגרי המכללה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש, השבוע. המשטרה השקיעה 700 מיליון שקל מהסכום הכולל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המכללה הלאומית לשוטרים נחנכה שלשום (רביעי) בבית שמש. מדובר באחד הפרויקטים הגדולים ביותר של המשטרה מאז הקמתה, כאשר העלות הכוללת לבנייתה עומדת על 2.2 מיליארד שקל. 700 מיליון שקל מסכום זה השקיעה המשטרה.

לפני כעשרים שנה, כאשר משה שחל כיהן כשר המשטרה, הוחלט על ביצוע הפרויקט, לפיו כל מסלולי ההכשרה של משטרת ישראל יהיו תחת קורת גג אחד. שתי חברות פרטיות זכו במכרז כשכל אחת מהן השקיעה סכום של כ-800 מיליון שקל בתמורה לזיכיון הפעלת המכללה למשך 22 שנים. החברות הפרטיות יפעילו את המתחם כולו, ומדריכים מטעמן יפעילו את מערך ההדרכה כמו לימודי ירי וכושר, למעט מקצועות השיטור. 

במתחם, המשתרע על פני 220 דונם, ילמדו מדי יום כ-1,750 חניכים ובמהלך השבוע ילונו בו כאלף חניכים. כל 15 בתי הספר למקצועות השיטור יועברו למכללה החדשה למעט בית הספר לעיקוב ובית הספר לשיטור ימי. כמו כן, במשטרה מעוניינים להעתיק את בסיסי ההדרכה של מג"ב - בית חורון ומכמש, אל המכללה הלאומית לשוטרים.

המכללה הלאומית לשוטרים, השבועצילום: אמיל סלמן

במכללה נבנו 40 כיתות לימוד ממחושבות, אשר מצוידות במערכת הגברה וצילום לתיעוד של מערכי השיעור. במקום ישנו אולם ספורט, מגרש כדורגל, תשעה מטווחים משוכללים ואמפי תאטרון. כמו כן, נבנתה במכללה קרית אימונים, המדמה כמה תרחישים שהשוטרים מתמודדים עמם בשגרת עבודתם. בין היתר, נבנה רחוב שבו ישנם מבנים הזהים לבנק, דואר, דיסקוטק, כניסה וקופות של אצטדיון.

סגן המפכ"ל, ניצב ניסים מורצילום: מוטי מילרוד

במשטרה מקדמים מהלך לפיו כל שוטר שיסיים את תקופת ההכשרה במכללה יקבל תואר ראשון. בשלב זה לא ברור אם המכללה תהיה עצמאית או שייחתם הסכם עם אחת האוניברסיטאות בארץ. סגן מפכ"ל המשטרה, ניצב ניסים מור, סבור שבעתיד הקרוב כל שוטר בישראל יהיה בעל תואר ראשון. 

"העובדה שיש מכללה אחת לכל השוטרים בכל המקצועות תביא למצב שבו כל התרגולות יהיו זהות, ולא כל יחידה תפעל כפי שלימדו אותה", אמר ניצב מור. "מדובר בפרויקט עצום שיהפוך את ההדרכות וההכשרה של משטרת ישראל להרבה יותר מקצועיות וישים את כל ההכשרה במקום שונה לגמרי מזה שהורגלנו אליו עד היום".  

בניית המכללה הסתיימה שלושה חודשים לפני התאריך המתוכנן, ובמקום כבר החלו להתקיים קורסים והכשרות. מפקד המכללה הוא תת ניצב אלון אסור. לצורך ביצוע הפרוייקט פעלה במשטרה בשנתיים וחצי האחרונות מנהלה, שבראשה עמד סגן המפכ"ל. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ