עידו אפרתי
עידו אפרתי

ראש העיר חולון, מוטי ששון, נחקר היום (שני) באזהרה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, בחשד שהטריד מינית עובדת לשעבר בעירייה וכן עובדת נוספת, שבאחרונה הגישה נגדו תלונה. ששון נחקר במשך כמה שעות ולאחר מכן שוחרר לביתו.

הפרשה התפוצצה לפני כחודשיים, לאחר שמקורב לאשה שעבדה בעבר בעיריית חולון הגיש תלונה לפיה חברתו הוטרדה מינית על ידי ראש העיר. לטענת המקורב, העובדת סיפרה לו כי כמה שנים קודם לכן ששון הטריד אותה מינית כשהשניים היו יחד במכוניתו. מתוכן התלונה לא היה ברור אם העובדת היתה מעוניינת להתלונן במשטרה ולמסור את גרסתה, או שרצתה שמקורבה ישמור את המידע לעצמו. עוד עלה מהתלונה, שדבר קיומה פורסם לראשונה בחדשות ערוץ 2, כי המקרה המדובר התרחש לפני כמה שנים וכי ייתכן שראש העיר אף ביצע בפני העובדת מעשה מגונה.

היום זומן ראש העיר לחקירה נוספת, בה התברר לו כי הוגשה נגדו תלונה בגין הטרדה מינית על ידי עובדת נוספת בעירייה. ככל הידוע, בתקופה שחלפה מאז הגשת התלונה הראשונה ניסו ביאח"ה לבסס את דפוס הפעולה של ששון ואף איתרו כמה נשים נוספות שעל פי החשד הוטרדו על ידו, אולם רק אחת מהן הגישה עד כה תלונה. בעבר נקשר שמו של ששון לאירוע דומה, כשהוא נחשד שהטריד מינית את תושבת עירו, אך לאחר חקירה החליטה הפרקליטות לסגור את התיק מבלי להגיש כתב אישום. במקרה הקודם לא פורסמה זהותו של ששון.

לפני כשנה נכנס לספר החוקים התיקון לחוק למניעת הטרדה מינית, שמטיל אחריות פלילית על אנשי ציבור המטרידים מינית תוך ניצול מעמדם. על פי החוק, ראשי ערים, שוטרים, עובדי משרדים ממשלתיים או מנהלי מחלקות בבתי חולים ייחשבו כבעלי מרות כלפי הציבור שאותו הם משרתים והיחס אל מעשיהם יהיה כשל הטרדות מצד מעסיקים ישירים או מפקדים בצבא. משמעות הדבר היא שהמתלוננות אינן נדרשות עוד להוכיח שהתנגדו להטרדות, אלא החשודים בהטרדה יצטרכו להוכיח שפעלו בתום לב ולא ניצלו את סמכותם.

ראש העיר חולון, מוטי ששוןצילום: אוריאל סיני

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ