ישראל כץ קיבל החזר כספי מהמדינה על הוצאותיו המשפטיות בחקירה שהתנהלה נגדו

החקירה נגד השר התנהלה בפרשת מינויים פוליטיים במשרד החקלאות לפני עשור, בעקבות דו"ח מבקר המדינה. הוא ביקש 135 אלף שקל החזר וקיבל 50 אלף

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

השר ישראל כץ קיבל החזר של 50 אלף שקל על הוצאותיו המשפטיות בחקירה שהתנהלה נגדו בפרשת המינויים הפוליטיים במשרד החקלאות לפני עשור. על החזר ההוצאה הוחלט בשנת 2013, אבל רק עתה הותרה ההחלטה לפרסום.

הבקשה הוגשה ב-2012 על ידי היועצת המשפטית של משרד התחבורה, שכץ עומד בראשו, שלוש שנים אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מני מזוז, הודיע על סגירת התיק נגד כץ מחוסר ראיות. כץ ביקש החזר של 135 אלף שקל על הוצאותיו המשפטיות בגין חקירה ועתירה לבג"ץ שהוגשה נגדו. בהליכים אלה יוצג על ידי שני עורכי דין, משרד יעקב וינרוט ומשרדו של רם כספי, באמצעות עורך הדין נבות תל צור.

החקירה הפלילית נגד ישראל כץ נפתחה בעקבות דו"ח מבקר המדינה שהתפרסם ב- 2005, המתייחס לכהונתו של כץ כשר החקלאות. בדו"ח עלה חשד למעורבות של כץ במינויים פוליטיים ולמעורבות בפעולות פסולות אחרות במשרד. התיק נסגר, בעוד שנגד מקורביו של כץ, בהם היועץ שלו לשעבר מיכאל אילון, הוחלט להגיש כתב אישום. התנועה לאיכות השלטון עתרה נגד ההחלטה לסגור את התיק נגד כץ והעתירה נדחתה.

השר כץ בהשקת קמפיין הבחירות של הליכודצילום: דודו בכר

הוועדה לאישור החזר הוצאות משפטיות לעובדי ונבחרי ציבור שבמשרד המשפטים הסתמכה, בין היתר, על חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה, ולפיה ניתן לאשר את השתתפות המדינה בהוצאותיו המשפטיות. אך הוועדה לא קיבלה את מלוא הבקשה, שכן ציינה שכץ שכר שני משרדי עורכי דין ואין לשיטתה הצדקה לזה. עם זאת, אושרה לכץ תוספת של 50% מעל התעריף המקובל, שכן נמצא שההליך נמשך זמן רב, וכי התקיימו הרבה מגעים בנושא עם עורכי הדין והפרקליטות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ